Arhīvs

Kaspars Vaivods: Lauksaimnieki atbalsta iniciatīvu zemes īpašnieku tiesību aizsardzībai (12)

Nesen medijos pamanīju rakstu par to, ka zemnieku saimniecības īpašniece Jelgavas pusē pēc daudziem veiksmīgiem darba gadiem pieņēma lēmumu palielināt graudaugu ražošanu un iegādājās kaimiņa zemi, kas daudzus gadus netika apstrādāta un gulēja atmatā. Taču drīz vien kā zibens no skaidrām debesīm nāca negaidīts un nepatīkams pārsteigums - izrādījās, ka kaut kad nopirktajā zemē ir atklāts zālājs, kurā nolaižas putni, un intensīva zemes apsaimniekošana nemaz nav iespējama, bet nauda gandrīz vai burtiskā nozīmē ir nomesta zemē. Vismaz pašlaik par iegādāto zemi nākas piemaksāt. Neviena valsts institūcija nebija uzskatījusi par savu pienākumu zemnieci brīdināt, ka pēc iegādes viņa nedrīkstēs šo zemi apstrādāt.

Džeimijs Fokss Horvātijas restorānā piedzīvojis rasistisku uzbrukumu (23) Video Attēlu galerija

Amerikāņu aktieris Džeimijs Fokss iesniedzis sūdzību policijā pret divām personām Horvātijā, kas kādā restorānā filmas «Django Unchained» zvaigznei izteikuši rasistiskas piezīmes. Horvātijas policija sākusi izmeklēšanu par sabiedriskās kārtības traucēšanu pret divām personām aizdomās par «īpaši augstprātīgu un rupju» vārdu vēršanu pret restorāna īpašnieku un «vienu no viesiem, balstoties uz rasistiskiem apsvērumiem».

Māra Svīre pabeidz Vladimira Kaijaka manuskriptu, radot abu rakstnieku kopdarbu «Vēstule» (2)

Latviešu prozaiķe Māra Svīre pabeigusi mūžībā aizgājušā rakstnieka Vladimira Kaijaka manuskriptu, tādējādi radot abu rakstnieku kopdarbu «Vēstule». 2013.gada rudenī Kaijaks aizgāja mūžībā, atstājot rakstāmgalda atvilktnē nepabeigtu romānu, taču Svīre labi apzinājās, ka nepabeigtajam manuskriptam nevajadzētu palikt atvilktnē - jāiznāk Kaijaka pēdējai grāmatai.

Foto: Vilisa un Mūras gēni - trīs skaistas meitas (8) Attēlu galerija

Nesen Holivudā notika «Vanity Fair» un «Loreal Paris» rīkots pasākums «Toast to Young Hollywood». Viesu vidū bija arī divas aktieru Brūsa Vilisa un Demijas Mūras meitas. Bijušajiem laulātajiem ir 3 atvases - visas nu jau pieaugušas sievietes - Rūmera Vilisa (28), Skauta Larū Vilisa (25), Talua Belle Vilisa (23). Nesen arī vēstījām, ka Rumera nav īsti mierā ar dabas doto skaistumu un cenšas to uzlabot ar plastiskās ķirurģijas palīdzību.

DJ Rudd bijis pārsteigts, ka «Supernovas» finālisti ir visi otrās kārtas uzvarētāji (12) Attēlu galerija

Svētdien gaidāma četru finālistu cīņa par ceļazīmi uz starptautisko dziesmu konkursu «Eirovīzija 2017» un iespēju tur pārstāvēt Latviju. TV šova «Supernova 2017» žūrijas loceklis Dj Rudd jeb Rūdolfs Budze sarunā ar LTV «Rīta Panorāmu» atklājis faktu, kas viņu pārsteidzis visvairāk -finālisti ir tie paši, kas uzvarēja otrajā ceturtdaļfinālā.

Video: Masu kautiņš Gagarina kausā; dūres vicina arī Kulda (15) Video

Pamatīga dūru vicināšana norisinājās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā starp Maskavas CSKA un Artura Kuldas pārstāvēto Helsinku «Jokerit». Mača pēdējā minūtē CSKA uzbrucējs Pāvels Karnauhovs metās virsū vienam no «Jokerit» aizsargiem, kas izprovecēja abu komandu masveida «plūkšanos». Uzvaru šajā duelī ar rezultātu 4:2 svinēja CSKA hokejisti.

Augusi interese par muzejiem. Kuri ir populārākie muzeji Latvijā? (14) Attēlu galerija

Aizvien pieaug sabiedrības interese par Latvijas muzeju ekspozīcijām akreditētajos valsts, pašvaldību, autonomajos un privātajos muzejos. Pērn muzeji apmeklēti 3,5 miljonus (3 539 886) reižu, kas ir par 10% vairāk nekā 2015.gadā. Visstraujāk – vairāk nekā par 150 000 – pieaudzis individuālo un ģimeņu apmeklējumu skaits, pērn pārsniedzot 2.1 miljonu. Būtiski – par 31 000 interesentu audzis arī ārzemju tūristu skaits, kas muzejus apmeklējuši organizētās grupās, savukārt skolēnu grupu apmeklējumu skaits palielinājies par 25 000.

Daina Kājiņa: Kad beidzot ģimene ar bērniem būs prioritāte? (28)

Ministru kabineta noteikumi Nr.709 nosaka kārtību, kādā pašvaldības līdzfinansē privātos bērnudārzus, tie paredz, ka pašvaldības atbalsta apmērs tiek aprēķināts, ņemot izdevumu apjomu iepriekšējā mācību gadā un izdalot ar bērnu skaitu. Metode tika izstrādāta pagājušajā gadā, un, lai gan tās izstrādes gaitā bija virkne sarežģījumu un domstarpību starp metodikas izstrādātājiem un pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvjiem, tā tika pieņemta. 

No patvēruma meklētāju pārvietošanas programmas Latvijā pagaidām palikuši pieci cilvēki (216)

No Eiropas Savienības (ES) īstenotās patvērumu meklētāju pārvietošanas programmas Latvijā patlaban palikuši pieci cilvēki - viena trīs cilvēku ģimene un divi patstāvīgi patvēruma meklētāji, no kuriem viens jau tuvākajā laikā plāno valsti pamest, šorīt intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» pastāstīja biedrības «Patvērums «Drošā māja»» vadītāja Sandra Zalcmane.

Spēlfilma «Bille» taps sadarbībā ar Lietuvu (2) Attēlu galerija

Lietuvas kino centrs atbalstījis Filmu studijas «Deviņi» un režisores Ināras Kolmanes pilnmetrāžas spēlfilmas «Bille» veidošanu, šogad piešķirot 50 000 eiro lielu finansējumu minorās kopprodukcijas veidošanai. Līdz ar to filma «Bille», kas pamata finansējumu saņēmusi Nacionālā Kino centra programmā «Latvijas filmas Latvijas simtgadei», tiks veidota kā Latvijas - Lietuvas kopražojuma filma.

Aušvicas varoņa skarbais liktenis un «atdzimšana» pusgadsimtu vēlāk (195)

Otrais pasaules karš pasaules vēsturē ir iegājis ar dažādiem notikumiem, kuri savā ziņā ietekmē dzīvi arī mūsdienās. Nacistu nežēlība pret ebrejiem, kā arī noziegumi pret cilvēci būtiski ietekmē vēsturisko atmiņu. Viena no «ikoniskākajām» vietām ir Aušvicas koncentrācijas nometne Polijas pilsētā Osvencimā. Kara sākumposmā, 1940.gadā, nacistu okupētajā Polijā neviens praktiski nezināja, kādas šausmas tiek pastrādātas Aušvicā. Polijas armijas kapteinis Vitolds Pileckis (Witold Pilecki) kļuva par to cilvēku, kurš brīvprātīgi devās uz Aušvicu un atklāja patiesību par tur notiekošo. 

Profesors Ivars Kalviņš: «Cilvēks pārstās dzert, kad atgūs spēju justies laimīgs.»

Kas tad īsti ir Latvijas zinātnieku radītais līdzeklis pret alkohola atkarību, par kura efektivitāti runas izplatās vēja ātrumā - īpaši to cilvēku vidū, kam alkohols ir laupījis veselību, laimi, tuviniekus? Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs, profesors Ivars Kalviņš, kura vadībā tika izstrādāta receptūra šai kompozīcijai, izskaidro tā iedarbību: «Tā ir pavisam jauna pieeja, kā palīdzēt cilvēkam izkļūt no alkohola atkarības. Līdzeklis dod cilvēkam nepieciešamo atbalstu ļoti grūtajā posmā, kad viņš ir apņēmies izkļūt no alkohola atkarības - veicinot veselību, labu pašsajūtu, enerģiju un, kas ir ļoti svarīgi, spēju justies labi arī bez alkohola. Un tieši tāpēc izeja no alkohola atkarības kļūst daudz vieglāka...»

10 Instagram foto: «Karstā» peldētāja Stefanija Raisa (14)

28 gadus vecā Austrālijas peldēšanas zvaigzne Stefanija Raisa ir trīskārtēja 2008. gada Pekinas olimpisko spēļu zelta medaļu ieguvēja. Viņai piederējuši vairāki pasaules rekordi, un ieguvusi vairākas prestižas individuālās balvas. Izskatīgā sportiste «Instagram» kontā bieži publicē pašbildes. Kopumā šajā populārajā sociālajā tīklā viņa ievietojusi vairāk nekā 2140 bilžu, viņai ir nedaudz virs 102 tūkstošiem sekotāju.

Lasītākie raksti

Jaunākie raksti

Ienākt apollo.lv