​Foto: Rosīga diena Vērmanes dārza svētku tirdziņā Attēlu galerija

Apollo
3 komentāri

Apskatīsim košos fotomirkļos kā šī diena pagāja Vērmanes dārzā. Tur notiek dažādi koncerti un rosās gan amatnieki, gan tirgotāji.

Dziesmu un deju svētku gadatirgus ir vieta, kur tiekas amatnieki, tirgotāji, pircēji un vienkārši ziņkārīgie. Sudraba rotas, zāļu tējas, linu galdauti, Jāņu siers, žāvētas butes, svaigs medus, Latgales podi būs tikai dažas no gadatirgū atrodamām veltēm.Te varēs arī satikt meistarus, kas rādīs savu prasmi turpat uz vietas! Kā jau pienākas īstā gadatirgū, līdzās tirgošanās rosībai notiek dažādas atrakcijas un koncerti. 

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā no 2. līdz 7.jūlijam Vērmanes dārzā, Rīgā notiks AMATA MEISTARU DARINĀJUMU GADATIRGUS, kurā varēs ne vien apskatīt, bet arī iegādāties tautas mākslas amatu meistaru izstrādājumus, tostarp gan Latgalei raksturīgos māla podus, rakstainos cimdus un zeķes, linu galdautus un sedziņas, gan mūsdienās aktuālos lina pirts dvieļus, lina šallītes, ādas izstrādājumus u.c. 

Tirgus laikā interesenti varēs piedalīties arī praktiskajās nodarbībās dažādās amatu prasmēs vai vērot meistaru paraugdemonstrējumus. Kamēr citi tirgosies, tikmēr keramiķis Valentīns Petjko kopā ar citiem Daugavpils keramiķiem turpat Vērmanes dārzā būvēs atklātas uguns bedres tipa keramikas apdedzināšanas cepli un tirgus noslēgumā vairāku Latgales keramiķu darbi tiks apdedzināti šajā ceplī, piedāvājot uz vietas - Rīgas centrā - izņemt no cepļa dzīvu uguni izbaudījušus māla podus, sajust to siltumu un ieklausīties māla dziesmā.  

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv