1. un 2. klases skolēniem būs lielāka slodze

Apollo
0 komentāru

Valdības komiteja pirmdien akceptēja grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas nosaka slodzes palielināšanu 1. un 2. klasē un paredz vairākas citas izmaiņas.

Lai veiksmīgi īstenotu izglītības satura reformu, no 1. septembra bērnu slodzi iecerēts palielināt par divām mācību stundām 1. klasē un no nākamā gada 1. septembra — par vienu mācību stundu 2. klasē.

Šādas izmaiņas ļaus skolās izmantot jaunākās mācību metodes, ieviest jaunu sociālo zinību mācību priekšmetu un būtiski stiprināt dabaszinātņu pamatu un informātikas apguvi, uzskata Izglītības un zinātnes ministrijas speciālisti.

Mācību slodzi palielināt ļaujot salīdzinājums ar citām Eiropas valstīm, kur tā pārsvarā ir lielāka nekā Latvijā. Eiropā bērnu slodze 1.–3. klasē ir 24–25 stundas, bet Latvijā — 20–24 stundas nedēļā.

Likuma grozījumos paredzēts arī noteikt iespēju dažus mācību priekšmetus daļēji mācīt arī kādā no svešvalodām. Šī norma ir būtiska Latvijas skolām, kuras piedāvā bērniem padziļināti apgūt svešvalodas. Specializētajās valodas skolās jau līdz šim paralēli svešvalodas stundām tādi priekšmeti kā vēsture un ģeogrāfija tiek mācīti svešvalodā, tāpēc nolemts šo praksi legalizēt. Padziļināti svešvalodas var apgūt 17 izglītības iestādēs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv