1000 kilometri ar vienu litru degvielas

Apollo
26 komentāri

Inženieru komanda no naftas lielvalsts Apvienotajiem Arābu Emirātiem ir izveidojusi automašīnas prototipu, kura teorētiski ar vienu litru degvielas spētu nobraukt 1000 kilometrus.

1000 kilometri ar vienu litru degvielas

Foto: AFP/Scanpix

Ultra ekonomiskais automobilis ar nosaukumu «Eco-Dubai 1» ir pusmetru plats, divus metrus garš un pusmetru augsts, savukārt svars sasniedz tikai 25 kilogramus.

«Eco-Dubai 1» piedalīsies īpašās sacīkstēs, kurās startēs līdzīga tipa automobiļi no visas pasaules. Sacensību mērķis ir pavisam vienkāršs – jānobrauc maksimāli liels attālums ar vienu litru degvielas.

«Tradicionālā degviela ir neatjaunojams resurss un kādu dienu tā beigsies pavisam. Mēs vēlamies radīt nākotnei atbilstošus transporta līdzekļus, kuri tiks galā ar neizbēgamo naftas resursu samazināšanos,» norāda viens no komandas inženieriem Ahmads Khamis Al Suvaidi.

Naftas kompānijas «Shell» organizētais «Eko-maratons» norisināsies no šī gada 4.jūlija līdz 7.jūlijam. Komandas drīkst izmantot elektrību, hibrīda dzinējus vai saules enerģiju, lai nobrauktu pēc iespējas lielāku attālumu.

Šo sacensību rekordisti ir inženierijas studenti no Francijas Politehniskās Nantes Universitātes, kuru izveidotais automobilis spēja pieveikt teju 4 900 kilometru lielu attālumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv