11. jūlijs vēsturē

Apollo
0 komentāru

Mongolijas Tautas revolūcijas diena.

1783. gadā Francijas Zinātņu akadēmija pārtrauc darbu pie tvaikoņa projektēšanas, atzīstot visu šo ieceri par neperspektīvu.

1804. gadā ASV notiek viena no visu laiku slavenākajām divkaujām: duelējas ASV viceprezidents Ārons Bērs un bijušais finanšu ministrs Aleksandrs Hamiltons. Divkaujas iemesls — politiskas domstarpības. Likteņa ironijas dēļ divkauja notiek vietā, kur pirms trim gadiem citā duelī gāja bojā Hamiltona dēls. Jāsecina, ka šī vieta nav Hamiltoniem labvēlīga, jo arī Hamiltons vecākais divkaujā tiek nāvīgi ievainots. Savukārt viņa pretinieks, lai izvairītos no soda, pēc divkaujas spiests bēgt uz Filadelfiju, kur mēģina panākt vairāku ASV štatu pievienošanu Meksikai. Vēlāk viņu tomēr arestē, taču pēc kāda laika atbrīvo, un Bērs pārceļas dzīvot uz Eiropu.

1918. gadā Lietuva uz brīdi kļūst par karalisti — vācu princis Vilhelms tiek pasludināts par Lietuvas karali Mindaugu II. Taču pie reālas valdīšanas viņš tā arī nekad netiek.

1934. gadā dzimis itāliešu modes dizainers Džordžo Armāni.

1945. gadā karadarbībā pirmoreiz izmantots napalms.

1959. gadā dzimusi dziedātāja Sūzana Vega.

1982. gadā Itālijas futbolisti, uzvarot Vācijas izlasi ar rezultātu 3:1, kļūst par pasaules čempioniem.

1985. gadā žurnāls «Playboy» publicē dziedātājas Madonnas kailfoto. Pati dziedātāja gan par seno bilžu nākšanu atklātībā nav īpašā sajūsmā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
23

2017. gada 23. oktobris

Vārda dienas

Dainis, Dainida, DainaJevlampija, Deimons, Deimonds, Dainors, Dainīte, Dainita, Dainārs, Dainarts, Dainars, Daimons, Daimonds, Daimona

Valūtu kursi

23.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv