112 šodien saņēmis 81 satrauktu iedzīvotāju zvanu

Apollo
17 komentāri

Šodien veiktajā trauksmes sirēnu pārbaudes laikā no 164 pārbaudītajām trauksmes sirēnām bojājumi tika konstatēti 28 sirēnās, bet nenoskanēja 20 sirēnas, portālu «Apollo» informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inga Vetere.

112 šodien saņēmis 81 satrauktu iedzīvotāju zvanu

Foto: » Zitona «, CC BY-SA 2.0

Jau ziņots, ka šodien pulksten 10 VUGD uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbināja trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu un to centrālās vadības pults darbībā un skaņas signāla dzirdamību.

Piemēram, sirēnai ir jārotē un līdz ar to tiek aptverta lielāka teritorija, bet bija gadījumi, kad rotācijas dzinējs nedarbojās - līdz ar to skaņa pārsvarā izplatījās tikai uz vienu pusi. Trauksmes sirēnas darbojas gan no autonomās barošanas sistēmas, gan elektrotīkla, kas arī tiek pārbaudīts, bet, piemēram, septiņos gadījumos bija traucējumi akumulatorā.

Šoreiz tālruņa 112 dispečeres saņēma 81 satrauktu iedzīvotāju zvanu, kas salīdzinot ar iepriekšējām pārbaudēm ir krietni vairāk. Cilvēki interesējās, kas ir noticis, kādēļ skan trauksme, jo līdz tam plašsaziņas līdzekļos nebija ievērojuši informāciju par trauksmes sirēnu pārbaudi. Bija arī zvani, kad cilvēki satraucās, ka viņi savās dzīves vai darba vietās slikti dzird vai nedzird vispār sirēnu skaņas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv