«1188» konsultēs iedzīvotājus par attaisnoto izdevumu atmaksu

Apollo
0 komentāru

Ņemot vērā strauji mainīgo likumdošanu un nepietiekamo informāciju iedzīvotājiem, uzziņu dienests «1188» turpmāk sniegs konsultācijas un piedāvās profesionālu grāmatvežu palīdzību par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksas kārtību un tai nepieciešamo dokumentāciju, portālu «Apollo» informēja SIA «Lattelecom» Komunikācijas daļas projektu vadītāja Līga Bite.

«1188» konsultēs iedzīvotājus par attaisnoto izdevumu atmaksu

Foto: ekrānuzņēmums

Bite informēja, ka papildus konsultācijām «1188» sadarbībā ar «Lattelecom BPO» grāmatvedības speciālistiem piedāvās iedzīvotājiem aizpildīt deklarāciju, sagatavot visus nepieciešamos dokumentus un iesniegt tos Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Šis pakalpojums maksās 10 latus.

Pašlaik likums paredz, ka visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir guvuši ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamus ienākumus, ir tiesības saņemt šā nodokļa atmaksu par savu un savu radinieku attaisnotajiem izdevumiem — mācību maksu,  zobārstniecības un medicīnas pakalpojumiem, iemaksām pensiju fondos, kā arī pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli triju mēnešu laikā, kopš VID iesniegta ienākumu deklarācija. Savukārt jaunais likumprojekts paredz, ka, iespējams, sākot no nākamā gada 1. janvāra, naudas atmaksas termiņu no trijiem mēnešiem pagarinās līdz 12 mēnešiem.

«Jebkādas izmaiņas, kas attiecināmas uz fizisko personu ienākumiem pašreizējā ekonomiskā situācijā, tiek uztvertas saasināti. Jau šobrīd tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju, kas ir ienākuma nodokļa maksātāji, ir izmantojuši iespēju atprasīt pārmaksāto nodokli par savas ģimenes attaisnotajiem izdevumiem. Kā visbiežākais neizmantošanas iemesls minēts gan sarežģītais veidlapu aizpildīšanas process, gan nezināšana,» skaidro Baiba Krūmiņa, «Lattelecom BPO» privātpersonu pakalpojumu grupas vadītāja.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv