15 kilometros uzvar Vilhelma, Līdumai 31. vieta

Pasaules čempionātā 15 kilometru distancē zelta medaļu izcīnīja vāciete Ketija Vilhelma, bet latviešu biatloniste Madara Līduma ieņēma 31. vietu.

Kati Wilhelm

Vilhelma finišēja pēc 44 minūtēm un 3,1 sekundes, par gandrīz 40 sekundēm apsteidzot slovēnieti Teju Gregorinu, bet par 46,5 sekundēm — norvēģieti Toru Bergeri. Jāpiebilst, ka visas pirmā trijnieka biatlonistes šautuvēs kļūdījās pa reizei.

Līduma šaušanā pieļāva trīs kļūdas (visas otrajā) un uzvarētājai zaudēja četras minūtes un 15,8 sekundes. Citas Latvijas biatlonistes ieņēma šādas vietas: 65. Līga Glāzere (trīs kļūdas šautuvēs), 93. Gerda Krūmiņa (deviņas kļūdas šautuvēs), 97. Žanna Juškāne (astoņas kļūdas šautuvēs).

LTV7 kanālā tiešraidē būs iespējams vērot arī visas pārējās pasaules čempionāta sacensības. Ceturtdien, 19. februārī, LTV7 pulksten 10.50 pārraidīs jaukto stafeti, kurā katru izlasi pārstāv divas dāmas un divi kungi. 21. februārī pulksten 10.05 tiks pārraidīta 15 kilometru distance vīriešiem ar kopējo startu, bet pulksten 12.05 — stafete sievietēm, kurā piedalīsies arī Latvijas biatlonistes.

Pasaules čempionāta noslēguma dienā 22. februārī pulksten 9.50 būs skatāma pēdējā disciplīna sievietēm — 12,5 kilometru distance ar kopējo startu. Šajās sacensībās piedalīsies tikai pašas labākās biatlonistes, kurām vajadzēs ne tikai ātri slēpot, bet arī precīzi šaut četrās šautuvēs. Pasaules čempionāts noslēgsies ar pārraidi pulksten 12.05, kad notiks stafete vīriešiem.