20. aprīlī jāsēj zirņi

Apollo
9 komentāri

Laiks sākt domāt par dārza darbiem. Tiesa, šogad pagaidām par tiem var tikai domāt, bet, cerams, drīz arī prakstiski strādāt dārzā.

20. aprīlī jāsēj zirņi

Foto:http://www.flickr.com/photos/megpi/ http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Dārza darbiem labvēlīgais laiks ir 15. - 24., 28. aprīlis.

No 20. - 22. aprīlim laukā jāsēj pupas un zirņi, bet 23. aprīlī jāstāda kartupeļi. Ko darīt? Nekas, to visu var iesēt un iestādīt vēlāk.

Aprīlī turpina aprūpēt iepriekš iesētos augus, piķē un stāda tālākai audzēšanai tomātu, papriku, salātu un puķu stādus. Ja pavasaris agrs, sēj un stāda salātus, redīsus un pinātus neapkurināmās siltumnīcās. Tomātus un gurķus var stādīt zemplēves platībās tikai tad, ja salnu gadījumos tās var apkurināt, ja arī nebūtu salnas, augsne vēl būs auksta un siltumu mīlošie augi jutīsies slikti bez papildus siltuma, raksta www.termorelax.com.

Kāpostus stādiem jau var sēt iesildītās lecektīs un siltumnīcās. Mēneša sākumā  sāk audzēt stādus melonēm un arbūziem. Mēneša beigās sēj ķirbjus stādiem.

Ja sniegs nokusis, augsne apžuvusi un nedaudz iesilusi jau mēneša sākumā sēj zirņus un pupas. Mēneša beigās, ja vien laika apstākļi atļauj, atklātā laukā sēj burkānus, sakņu pētersīļus, melnsaknes, pastinakus. Stāda dobēs gladiolu, monbrēciju, galtoniju sīpolus. Sēj zālienus. Stāda agros kartupeļus, vasaras ķiplokus, sīksīpoliņus.

Dobēs sēj asteres, godēcijas, kliņģerītes, kosmejas, salmenes, lupīnas un citas izturīgas puķes.

Dala un pārstāda ziemcietes. Veido jaunas puķu dobes.

Dala un pārstāda daudzgadīgos garšaugus piparmētras, melisas, raudenes, salvijas, estragonu, maurlokus un lakšus, rabarberus.

Stāda dekoratīvos kokus un krūmus, tāpat augļu kokus un ogulājus.

Pārstāda telpaugus. Ja laiks pietiekoši silts, pārstāda un pastāvīgā vietā izliek fuksijas.

Dārza darbiem nelabvēlīgās dienas – 10., 25.-28. aprīlis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv