200 grami šņabja par 60 latiem

Apollo
0 komentāru

Izrādās, iebraucēji tiek apkrāpti ne tikai Rīgas bāros un klubos, bet arī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Iebraucējiem no Latvijas vajadzētu būt uzmanīgiem un, pirms kaut ko bārā pirkt, vispirms konkrēti noskaidrot cenu vai palūgt dzērienu karti.

200 grami šņabja par 60 latiem

Foto: Scanpix/Reuters

Kādā Baku pieczvaigžņu viesnīcas bārā var nākties šķirties no 100 manātiem (Azerbaidžānas nacionālā valūta) jeb aptuveni 60 latiem par 200 gramiem šņabja. Par šo «pirkumu» čeks netiek izsniegts, un patiesā cena tā arī nav zināma — šķiet, bārmenis cenu nosauc no galvas. Ejot skaidroties pie viesnīcas menedžera, rezultāts neiepriecina — naudu atpakaļ dabūt nevar, pat ja glāze nav skarta.

Apmeklējot kādas citas pieczvaigžņu viesnīcas naktsklubu, nākas secināt, ka ir arī pieņemamas cenas. Piemēram, 0,5 litru degvīna pudele maksā 63 manātus jeb aptuveni 38 latus, bet 0,7 litru degvīna pudele — 92 manātus jeb 56 latus.

Šokējoša cena ir par pudeli sulas — litrs sulas maksā aptuveni 12 latu.

Aprunājoties ar vietējo taksometra šoferi, viņš bija šokēts un jautāja, kas tad tas par šņabi, kas maksā tik dārgi. Arī vietējais saprot, ka bārmenis ir apkrāpis iebraucēju.

Latviešu vīrieši Azerbaidžānā var «iekrist», vēloties dejot ar vietējām daiļavām. Izrādās, meitenes par velti vis nedejo un vidējā cena ir aptuveni 500 eiro par deju un pārējo… Ja vīrietis padejo, bet atbild, ka naudas nav un nemaksās par dejošanu, meitene aiziet prom ar citu un jāpaliek bešā.

Protams, nevajag uzreiz nolemt, ka uz Azerbaidžānu labāk nevajag doties — tieši otrādi. Ir vērts kaut vai Baku redzēt vietu, kur tika uzņemtas slavenās filmas «Briljantu roka» epizodes, — aptieka mazajā ieliņā, kur filmas galvenais varonis tika pie ieģipsētas rokas. Šo vietu zinās parādīt ikviens vietējais, tikai jāpajautā.

Liela daļa šeit ir godīgi cilvēki un vienmēr mēģinās palīdzēt vai sameklēs kādu, kas varēs palīdzēt.

Jāatgādina, ka trešdien Azerbaidžānā oficiālo vizīti noslēdz Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv