38 slepkavībās apsūdzētajam prasa piespriest mūža ieslodzījumu

Apollo
0 komentāru

Vairāk nekā 30 sirmgalvju slepkavībās apsūdzētajam Kasparam Petrovam prokurore šodien lūdza piespriest mūža ieslodzījumu.

Kā papildsodu prokurore lūdza noteikt arī mantas konfiskāciju. Tiesu debates šajā krimināllietā turpinās.

Kā ziņots, Petrova apsūdzībā kopumā ir 53 epizodes — 38 slepkavības, astoņi slepkavības mēģinājumi, vairākas zādzības un laupīšanas gadījumi.

Saskaņā ar apsūdzības rakstu visas slepkavības tika veiktas laupīšanas nolūkā un cietušajiem kopējais nodarītais materiālais zaudējums ir vairāk nekā 18 000 latu.

Petrovam izmeklēšanas laikā tika veikta arī stacionārā kompleksā tiesu psihiatriskā un tiesu psiholoģiskā ekspertīze, kurā mediķi apsūdzēto atzina par pieskaitāmu — tādu, kurš apzinājies, ka veic noziegumus. Apsūdzētais savu vainu atzīst un sniedza liecības, kas precīzi sakrīt ar lietas materiāliem, taču vīrietis norāda, ka nebija vēlējies nevienā noziegumā letālu iznākumu.

Agrāk jau tiesātais vīrietis tika aizturēts 2003. gada 3. februārī. Sākotnēji viņš tika turēts aizdomās par piecu sieviešu nogalināšanu Rīgā — 2002. gada novembrī un decembrī Ķengaraga un Kvēles ielā Rīgā un 2003. gada janvāra nogalē Tvaika un Tomsona ielā Rīgā. Turpmākā izmeklēšanā policija konstatēja, ka jaunais vīrietis, iespējams, nogalinājis vairākus desmitus sirmgalvju. Noziedznieka upuri bija pensionāres. Visām nogalinātajām eksperti konstatējuši žņaugšanas pēdas.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis parasti sabiedriskās vietās izraudzījies vecāka gadagājuma sievietes un sarunās ar viņām mēģinājis noskaidrot viņu finansiālos un ģimenes apstākļus, bet pēc tam izsekojis līdz dzīvesvietai. Ja vīrietim nebija izdevies iekļūt dzīvoklī uzreiz pēc izsekošanas, viņš vēlāk pie dzīvokļa durvīm zvanījis, izliekoties par AS «Latvijas gāze» darbinieku.

Par vairāk nekā 30 sirmgalvju nogalināšanu apsūdzētais Kaspars Petrovs tiesas sēdē Rīgas apgabaltiesā.

Par vairāk nekā 30 sirmgalvju nogalināšanu apsūdzētais Kaspars Petrovs tiesas sēdē Rīgas apgabaltiesā.

Foto: LETA

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.09.2017
Ienākt apollo.lv