50% Latvijas iedzīvotāju regulāri interesējas par nekustamo īpašumu Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Pēc Hansabankas pasūtījuma veiktās aptaujas dati liecina, ka 50% Latvijas iedzīvotāju regulāri meklē informāciju par nekustamā īpašuma vai zemes pārdošanas piedāvājumiem.

Cik bieži jūs meklējat informāciju par nekustamā īpašuma vai zemes pārdošanas piedāvājumiem? 3 attēli Atvērt

Cik bieži jūs meklējat informāciju par nekustamā īpašuma vai zemes pārdošanas piedāvājumiem?

Vismaz reizi nedēļā šādu informāciju meklē 16% visu aptaujāto, vismaz reizi mēnesī — 8%, vismaz reizi trīs mēnešos — 7%, bet retāk nekā reizi trijos mēnešos par nekustamā īpašuma vai zemes iegādi interesējas 19% aptaujāto. Savukārt 50% atzinuši, ka viņi šādu informāciju nemeklē.

Analizējot dažādu dzimumu aptaujāto atbildes, var secināt, ka vīrieši kopumā aktīvāk interesējas par nekustamā īpašuma pārdošanas piedāvājumiem — 53% vīriešu regulāri meklē šādu informāciju, toties sievietes — tikai 49%. Tomēr, ja sievietes meklē nekustamo īpašumu vai zemi, viņas to dara aktīvāk: informāciju vismaz reizi nedēļā meklējuši 16% sieviešu un 14% vīriešu, savukārt reizi mēnesī — 18% vīriešu un 4% sieviešu.

Visvairāk par nekustamā īpašuma vai zemes iegādi interesējas vecuma grupa no 30 līdz 39 gadiem — 63% visu aptaujāto. Tomēr viņi īpašumu meklē salīdzinoši neregulāri — lielākā daļa pārdošanas piedāvājumus apskata retāk nekā reizi trijos mēnešos. Otra aktīvākā īpašuma meklētāju vecuma grupa ir no 40 līdz 49 gadiem. Savukārt viņi piedāvājumus apskata daudz biežāk — vismaz reizi nedēļā 26% aptaujāto no šīs vecuma grupas.

Pieaugot ienākumiem, likumsakarīgi palielinās arī interese par nekustamā īpašuma pārdošanas piedāvājumiem — aptaujāto grupā ar zemiem ienākumiem šādu informāciju apskata 52%, savukārt augstu ienākumu grupā — 63%.

Visaktīvākie nekustamā īpašuma vai zemes meklētāji ir Latvijas reģionu pilsētās dzīvojošie — 60% regulāri interesējas par to, bet laukos dzīvojošajiem tikai 28% gadījumu tas šķiet nozīmīgi. No Rīgas iedzīvotājiem 48% ar lielāku vai mazāku intensitāti meklē informāciju par nekustamā īpašuma pārdošanas piedāvājumiem. Tomēr rīdzinieki izceļas ar visaktīvāko meklēšanas procesu: ja šis jautājums ir aktuāls, tad 21% rīdzinieku vismaz reizi nedēļā meklē informāciju par šo tematu. Turpretī citās pilsētās dzīvojošie visbiežāk pārdošanas piedāvājumus apskata reizi vairākos mēnešos.

Pētījumu pēc AS «Hansabanka» pasūtījuma veica «OMD Snapshots».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. oktobris

Vārda dienas

Urzula, SeverīnsUršule, Uršula, Ursula, Taīda, Taisija, Taisa, Taida, Severjans, Severīna, Severins

Valūtu kursi

21.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv