500 metru distancē šorttrekā dramatiska uzvara kanādietim Hamelinam

Vankūveras olimpisko spēļu 500 metru distances šorttreka sacensībās uzvaru izcīnīja kanādietis Čārlzs Hamelins.

Charles Hamelin

Dramatiskā finālā pēdējā līkumā kritienu piedzīvoja divi no četriem sportistiem, bet vēlāk diskvalifikācija tika piešķirta amerikānim Apolo Antonam Ono, kurš finišēja otrajā vietā. Līdz ar to otro vietu izcīnīja Dienvidkorejas šorttrekists Suns Sibaks, bet trešo vietu ieņēma Fransuā-Luī Tremblejs no Kanādas.

Iepriekš šajās olimpiskajās spēlēs Ono pie medaļām bija ticis abās pārējās individuālajās distancēs, finišējot trešais gan 500, gan 1500 metru distancēs.

Pēc uzvaras B finālā sacensību noslēgumā ceturtajā vietā tika klasificēts Dienvidkorejas sportists Jūngju Kvaks, kuram sekoja kanādietis Taisons Hjungs, Lielbritānijas sportists Džons Īlijs un vēl viens korejietis Lī Hosuks, bet Ono tika klasificēts astotajā vietā.

Jau ziņots, ka vienīgais Latvijas pārstāvis Haralds Silovs šajā distancē nespēja pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru, kas viņam deva 12. vietu.