8 latu pabalsts ir dzērāju un nabagu domāšanas veicināšanas pabalsts

Apollo
199 komentāri

Advokāts Aldis Gobzems, kurš nereti asi komentē sociāli politiskus jautājumus, uzskata, ka ģimenes valsts pabalsts astoņu latu apmērā «ir dzērāju un nabagu domāšanas veicināšanas pabalsts».

8 latu pabalsts ir dzērāju un nabagu domāšanas veicināšanas pabalsts

Foto: Edijs Pālens/LETA

«Ar tādu [pabalstu] pat suņa kucēnu divreiz uz suņaskolu nevar aizvest, kur nu vēl izskolot bērnu mēneša garumā. Šāds pabalsts neveicina pilnīgi neko, tostarp arī neuzlabo katastrofālo demogrāfisko situāciju. Šāds pabalsts ir izsmiekls, un to skaidri ir jāpasaka,» norāda advokāts.

Gobzems tāpat norāda, ka valstij atbalsta sistēma ģimenēm jāveido tāda, kas veicina gan dzimstības rādītājus, gan motivē cilvēkus pelnīt arvien vairāk. Advokāts ir sagatavojis priekšlikumu, kā valstij turpmāk būtu jārīkojas.

«Katrai ģimenei, kurā piedzimst bērns, tiek dotas ievērojamas nodokļu atlaides, nevis maksāti pabalsti. Piemēram, ja ģimenē ir viens bērns - ģimenes ienākumi līdz, teiksim, 350 latiem tiek pilnībā atbrīvoti no nodokļiem. Ja ģimenē ir divi bērni - ģimenes ienākumi līdz 700 latiem tiek pilnībā atbrīvoti no nodokļiem. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, ģimenes ienākumi līdz 1000 latiem tiek pilnībā atbrīvoti no nodokļiem,» uzskata Gobzems.

Latvija jāveido kā zemo nodokļu valsts ģimenēm ar bērniem, norāda Gombzems, piebilstot, ka par nodokļu atlaižu lielumu var diskutēt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv