80% iedzīvotāju ir ziedojuši pēdējā gada laikā

Apollo
0 komentāru

Neskatoties uz ekonomisko krīzi, lielākā daļa iedzīvotāju atrod līdzekļus arī labdarībai - 80% Latvijas iedzīvotāju ir ziedojuši pēdējā gada laikā, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS februārī veikta iedzīvotāju aptauja.

80% iedzīvotāju ir ziedojuši pēdējā gada laikā

Foto: Apollo/R.Oliņš

Visizplatītākie ziedošanas veidi ir naudas mešana ziedojumu kastītēs lielveikalos un zvanīšana uz labdarības telefonu numuriem, informēja SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

80% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka ir ziedojuši pēdējā gada laikā. Visbiežāk iedzīvotāji ir ziedojuši, iemetot naudu ziedojumu kastītēs lielveikalos - 39%, savukārt 38% iedzīvotāju apgalvo, ka ir zvanījuši uz labdarības telefona numuriem. Pirkt preces, no kuru pārdošanas daļa ienākumu tiek novirzīta labdarībai, pēdējā gada laikā ir izvēlējušies 27% iedzīvotāju, liecina aptaujas dati.

Saskaņā ar aptauju 23% iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir finansiāli palīdzējuši personīgi pazīstamiem cilvēkiem, bet 22% ir ziedojuši pārtiku vai apģērbu. Savukārt 12% apgalvo, ka ir pārskaitījuši naudu uz labdarības kontu numuriem bankās, bet 8% piedalījušies kultūras pasākumos, kuros iegūtie līdzekļi ir tikuši novirzīti labdarībai.

Saskaņā ar aptaujas datiem sievietes biežāk (85%) nekā vīrieši (74%) ir ziedojuši labdarībai. Tāpat aptauja atklāj, ka gados vecākie iedzīvotāji ir aktīvākie ziedotāji, proti, vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem pēdājā gada laikā ziedojuši 91% respondentu.

Aptaujas dati neapstiprina pieņēmumu, ka gatavība ziedot ir atkarīga no ienākumu līmeņa, jo visās ienākumu grupās ir apmēram vienāds ziedotāju īpatsvars. Vienīgais izņēmums ir iedzīvotāji viszemāko ienākumu grupā, kas saskaņā ar aptaujas datiem ziedo retāk - 71% - nekā pārējie.

Salīdzinot atbildes Latvijas reģionos, var secināt, ka visbiežāk mēdz ziedot Zemgalē dzīvojošie - 91%, bet visretāk - Latgalē, kur ziedojuši 71% aptaujāto.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv