9. maija pasākumu rīkošanai Uzvaras parkā pieteikušās jau vairākas organizācijas

Apollo
0 komentāru

Vairākas organizācijas ļoti savlaicīgi pieteikušas pasākumus pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem Uzvaras parkā, aģentūra LETA uzzināja Rīgas pašvaldībā.

Jau pagājušā gada vasarā slāvu kultūras biedrība «Harmonika» pieteikusi rīkot pasākumu pie pieminekļa no 8. maija plkst. 19 līdz 9. maija plkst. 23. Naktī tradicionālajā sardzē plāno stāvēt vairāki dalībnieki, bet dienā, pēc organizatoru aplēsēm, pasākumā varētu piedalīties 200 dalībnieku un 500 skatītāju.

Pasākumu Uzvaras parkā pieteicis arī «9. maija fonds», kas no plkst. 11 līdz 23 plāno rīkot svinīgu pasākumu. Dienas laikā koncertu varētu apmeklēt 2500 cilvēku. Tāpat jau tradicionālu gājienu no Strēlnieku laukuma līdz Uzvaras parkam pagājušā gada oktobrī pieteikusi biedrība «Rodina», kas plāno savas aktivitātes veikt no plkst. 17 līdz 18.30.

Šā gada 19. janvārī pieteikumu pasākuma rīkošanai pie pieminekļa Uzvaras parkā iesniegusi arī partija «Visu Latvijai!». Pasākuma mērķis esot «vērst sabiedrības uzmanību uz vēl neatrisinātajiem jautājumiem — Latvijas deokupāciju un dekolonizāciju». Pasākumu plānots rīkot 9. maijā no plkst. 9 līdz 22. Pēc organizatoru aplēsēm, pasākumā varētu piedalīties 1000 dalībnieku.

Kā aģentūrai LETA norādīja Rīgas pilsētas izpilddirektora Andra Grīnberga preses sekretārs Uģis Vidauskis, pirms 9. maija pieteikumus vērtēs Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu pieteikumu izskatīšanas komisija, kas arī izlems, kurus pasākumus drošības apsvērumu dēļ varētu neatļaut rīkot.

Vairāki pasākumi jau pieteikti arī leģionāru piemiņas dienā 16. martā. Savukārt pasākumu 16. maijā Vērmanes dārzā pieteikusi lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienība «Mozaīka».

Arī šos pieteikumus izvērtēs komisija, norādīja Vidauskis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv