Āboltiņa: Ko var darīt, ja viens koalīcijas dalībnieks ir dīvains

Apollo
225 komentāri

Gan politiskā vide, gan sabiedrība ir nogurusi no politiskajiem ķīviņiem situācijā, kad valstī ir risināmi ļoti svarīgi jautājumi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Labrīt, Latvija!» atzina Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

Āboltiņa: Ko var darīt, ja viens koalīcijas dalībnieks ir dīvains

Foto:Evija Trifanova/LETA

Āboltiņa atzīmēja, šobrīd koalīcijā priekšplānā, diemžēl, izvirzās dīvainas nesaskaņas, nevis darbi.Un neskatoties uz to, ka daudz kas padarīts un pieņemti vairāki būtiski lēmumi, visus labos darbus aizēno kašķi un strīdi.

«Šobrīd koalīcijas darba priekšplānā izvirzās kaut kādas dīvainas ambīcijas, acīmredzot tā ir nespēja līdz galam pateikt, ka ir vēlme kaut ko pārdalīt,» sacīja Āboltiņa.

Viņa uzsvēra, ka politika - tā ir atbildība , īpaši «Vienotībai», kurai ir premjers, Saeimas priekšsēdētājs. «Taču koalīcijas darbs ir komandas darbs, komanda ir tā, kas parakstījusies zem koalīcijas līguma bet ko var darīt, ja viens komandas dalībnieks ir dīvains,» tā Āboltiņa.

Jau ziņots, ka premjers Valdis Dombrovskis (V) norādījis, ka nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) dažādie spertie soļi, piemēram, prasība pēc ministru darba izvērtējuma, atbalsta nepaušana satiksmes ministra apstiprināšanai un iekšlietu ministra demisijas pieprasījums, liecina par politiskā spēka vēlmi pārdalīt ietekmi koalīcijā.

Tomēr kā premjers, tā arī prezidents Andris Bērziņš ir pārliecināti, ka būtiskas izmaiņas koalīcijā līdz pašvaldību vēlēšanām ir maz ticamas.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK nolēma oficiāli pieprasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisiju saistībā ar ministra rīcību 16.martā. Nacionālā apvienība uzskata, ka policijas rīcība, «pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties».

Savukārt Ministru prezidents iepriekš uzsvēra, ka partneri aicināja VL-TB/LNNK šādu pieprasījumu nevirzīt, jo tas ir tiešs koalīcijas līguma pārkāpums. Dombrovskis vairījās konkrēti atbildēt uz jautājumiem par šādas situācijas sekām, vien norādīja, ka tas būšot tālāko politisko konsultāciju jautājums.

Valdības vadītājs arī norādīja, ka nacionālās apvienības rīcība apgrūtina koalīcijas un valdības turpmāko darbu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv