Āboltiņa: prezidents uzticas tikai Godmanim un Saeimu neatlaidīs

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidents Valdis Zatlers neplāno atlaist Saeimu un patlaban meklē veidu, kā atkāpties no sava ultimāta Saeimai un valdībai, otrdien Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā «900 sekundes» teica opozīcijas partijas «Jaunais laiks» (JL) priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Solvita Āboltiņa

Solvita Āboltiņa

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tāpat viņa norādīja, ka Zatlers kā premjeru redz tikai pašreizējo valdības vadītāju Ivaru Godmani (LPP/LC). Par to esot liecinājušas pozīcijas, opozīcijas un prezidenta sarunas pirmdien Rīgas pilī.

JL jau esot sagatavojis Godmaņa valdības demisijas pieprasījumu.

Pēc Āboltiņas domām, Valsts prezidents cenšas stutēt valdošo koalīciju. Tāpat JL priekšsēdētāja sacīja, ka pirmdien Zatlers esot dzirdējis tikai to, ko pats vēlējies. Piemēram, koalīcijas pārstāvji norādījuši, ka piekrīt nepieciešamībai grozīt Satversmi, taču Zatlers neesot pievērsis uzmanību piebildēm par kvorumu vai prezidenta tiesībām.

Āboltiņa uzsvēra, ka ir vajadzīgas jaunas Saeimas vēlēšanas, bet līdz tam — jauna valdība bezpartejiska premjera vadībā ar 90–95 parlamenta deputātu atbalstu. Esošā valdība esot politiski bankrotējusi.

Nākamajam premjeram vajadzētu nākt ar vīziju, kā izkļūt no krīzes. Āboltiņa atkārtoti nosauca Valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vārdu, kurai uzticoties arī Starptautiskais Valūtas fonds. JL pārstāve pauda pārliecību, ka Sudraba piekristu vadīt valdību, ja viņai šādu priekšlikumu izteiktu prezidents.

Pati Sudraba otrdien Latvijas Radio gan kārtējo reizi noliedza, ka piekristu kandidēt uz premjera amatu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv