Administrators pieprasa «Rietumu bankai» atdot Ķemeru sanatorijas gleznas

Apollo
16 komentāri

SIA «Ominasis Latvia» maksātnespējas procesa administrators Ainars Kreics ir nosūtījis vēstuli «Rietumu bankai», lūdzot atcelt pirkuma līgumu par gleznu un citu Ķemeru sanatorijai piederošu kultūrvēsturisku priekšmetu atsavināšanu.

Administrators pieprasa «Rietumu bankai» atdot Ķemeru sanatorijas gleznas

Foto: Lita Krone/LETA

Kreics informē, ka banka, realizējot komercķīlas tiesības uz daļu Ķemeru sanatorijas kustamās mantas, ir pārdevusi gleznas, bibliotēkas grāmatas un citus vērtīgus priekšmetus par zemāku kopsummu nekā zvērināta tiesu izpildītāja norādītā vērtība, turklāt minēto priekšmetu iespējamā tirgus vērtība ir vēl lielāka. Kreics uzskata, ka bankai attiecīgais pārdošanas līgums būtu anulējams un pārdotie priekšmeti atdodami Ķemeru sanatorijai.

«Rietumu banka» ir informējusi maksātnespējas procesa administratoru par komercķīlas tiesību realizēšanu uz mantu, kurai mēnesi pirms maksātnespējas procesa pasludināšanas tika noņemts apķīlājums un kura atradās bankas valdījumā, taču banka nav uzrādījusi administratoram šo priekšmetu pārdošanu apliecinošus dokumentus, kaut arī šajā darījumā acīmredzot ir rīkojusies faktiski kā SIA «Ominasis Latvia» pilnvarota persona.

Saskaņā ar administratoram pieejamo informāciju banka nezināmai personai ir pārdevusi Ķemeru sanatorijas bibliotēkas grāmatas (sapakotas 314 kastēs), divdesmit sešus mākslas izstrādājumus (gleznas un tām pielīdzināmus priekšmetus) un virkni restaurētu mēbeļu.

Ņemot vērā, ka atsavinātā manta veido vēsturiski nozīmīgu Ķemeru sanatorijas kopuma daļu, Kreics uzskata, ka minētā kustamā manta būtu pārdodama izsolē Ķemeru sanatorijas mantas kopuma sastāvā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv