«Aerodium»: vēja tunelis izstādē «Expo» pieder Latvijai

Apollo
0 komentāru

Latvijas paviljons, kuru Pasaules «Expo» izstādē uzbūvēja uzņēmums «Aerodium», pieder Latvijas valstij. Līgums par Latvijas paviljona izstādē būvniecību tika noslēgts starp «Aerodium» un Latvijas investīciju attīstības aģentūru, paziņojis uzņēmums, tādējādi noliedzot, ka paviljona izveidei būtu izmantota kāda ārvalstu uzņēmēja nauda.

«Aerodium»: vēja tunelis izstādē «Expo» pieder Latvijai

Foto: Aerodium

Uzņēmums norāda, ka visus darījumus par Latvijas paviljona izveidi var kontrolēt, jo izveidots īpašs darījumu konts. Nekādi citi finansu līdzekļi Latvijas paviljona izstādē izveidei netika izmantoti.

Ar «Aerodium» īpašniekiem saistīts uzņēmums ir noslēdzis līgumu par vertikālā vēja tuneļa piegādi ar uzņēmumu no Kazahstānas. «Atzīstam, ka tunelis Kazahstānā nav uzcelts līgumā noteiktajā termiņā, jo, sākot darbu pie «Expo» projekta, nācās izdarīt izvēli – atteikties no Expo, kā rezultātā Latvijai būtu ārpolitisks skandāls un sabojātas attiecības ar Ķīnu vai kavēt līguma izpildi starp diviem privātiem uzņēmumiem, apzinoties, ka maksāsim soda procentus par līgumā noteikto iekārtu piegādes kavēšanu,» norāda uzņēmumā.

Kazahstānas tunelis ir izstrādes procesā. Kavēšanās ir notikusi abu pušu vainas dēļ – piemēram, Kazahstānas pārstāvji joprojām nav iesnieguši ģeodēziskās izpētes datus, bez kuriem nevar pabeigt konstrukcijas rasējuma un pamatu izstrādi. Šobrīd joprojām notiek aktīva komunikācija ar uzņēmuma pārstāvjiem par iespējamo situācijas risinājumu.

«Esam neizpratnē, kāpēc situācija starp diviem privātiem uzņēmumiem, kuru sadarbību regulē savstarpēji noslēgtais līgums, tiek atspoguļota kā politisks skandāls, ietverot nepatiesus apgalvojumus.»

Lasi vairāk: «Aerodium» Šanhajā novietojis Kazahstānas klientam būvētu gaisa tuneli.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv