Afganistānā nogalināti augsta ranga «Al Qaeda» un talibu līderi

Apollo
22 komentāri

Pēdējo dienu laikā Afganistānā nogalināti augsta ranga «Al Qaeda» Indijas subkontinenta līderis un kustības «Taliban» Helmandas provinces «īpašo spēku» komandieris, otrdien pavēstīja Afganistānas un ASV bruņoto spēku pārstāvji.

Ilustratīvs attēls.

Ilustratīvs attēls.

AP/ScanPix

«Abi līderi ir atbildīgi par daudzu nevainīgu afgāņu nāvi, un viņu likvidēšana izjauks teroristu operācijas viņu organizācijās, kā arī uzlabos vispārējo drošības situāciju valstī,» teikts ASV pavēlniecības paziņojumā.

Pirmdien nogalināts «Omars Hetabs - Indijas subkontinenta «Al Qaeda» tīkla vadības otrais cilvēks», pavēstīja Afganistānas izlūkdienests un ASV bruņoto spēku Kabulas pārstāvis sakariem ar presi.

«Viņš bija tieši iesaistīts kaujās pret Afganistānas valdības un ārvalstu karaspēkiem, un viņam bija noteikta loma, sniedzot padomus attiecībā uz smagā bruņojuma, arī raķešu un mīnmetēju, pielietošanu, kā arī talibu nakts uzbrukumiem,» teikts ASV pavēlniecības paziņojumā.

ASV arī paziņoja, ka triecienā 1.decembrī nogalināts Helmandas provinces talibu «Sarkanās vienības» komandieris mulla Šahs Vali. Desmit no 14 šīs provinces apgabaliem kontrolē nemiernieki.

«Vali un viņa «Sarkanā vienība» ir atbildīgi par vairāku pašnāvnieku uzbrukumu, pašdarināto spridzekļu uzbrukumu kā arī koordinētu uzbrukumu civilistiem, afgāņu un koalīcijas spēkiem plānošanu,» norādīja pārstāvis sakariem ar presi.

«Talibi Helmandas provincē ir atbildīgi par magoņu kultivēšanu un opija tirdzniecību, no kā tiek finansētas viņu aktivitātes,» teikts paziņojumā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv