Aicina autovadītājus mainīt braukšanas paradumus

Apollo
26 komentāri

Ņemot vērā, ka svētdienas pievakarē un naktī uz pirmdienu strauji mainīsies laika apstākļi, «Latvijas Valsts ceļi»(LVC) ir izplatījuši aicinājumu autovadītājiem mainīt braukšanas paradumus.

Aicina autovadītājus mainīt braukšanas paradumus

Foto: Edijs Pālens/LETA

LVC aicina autovadītājus pārliecināties par to, ka automašīnas ir atbilstošā tehniskajā stāvoklī, īpaši pievēršot uzmanību riepu stāvoklim un gaismu regulējumam.

No 1.decembra līdz 1.martam automašīnām ir jābūt aprīkotām ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

Auto vadīšanas manierei jābūt tādai, kas ļauj laicīgi saskatīt potenciāli bīstamu satiksmes situāciju, paredzēt tās attīstību un pieņemt pareizu lēmumu tās novēršanai. Jāizvairās no straujas manevrēšanas un jāizvēlas ceļa un laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.

Līdz 31.martam tiek īstenots ceļu ziemas dienests, kad ceļu uzturētāji ir mobilizēti un gatavi darbam jebkurā diennakts laikā, tā nodrošinot operatīvu ceļu attīrīšanu no sniega un pretapledojuma apstrādi.

Ceļu uzturētāji ir sagatavojušies ziemas sezonai un uzsāks darbus līdzko tas būs nepieciešams.

Jāatceras to, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet gan vērsta uz normatīvā laika ievērošanu pēc iespējas ātrākai braukšanas apstākļu uzlabošanai, tāpēc jārēķinās ar to kā faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv