Aicina iesaistīties pozitīvas domāšanas kustībā

Apollo
0 komentāru

Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) savā mājas lapā izveidojusi sadaļu ar nosaukumu «Domā pozitīvi!», kurā būs atrodami speciālistu ieteikumi garīgās veselības veicināšanai. Tāpat sadaļā tiks apkopota pozitīvi domājošu cilvēku ikdienas pieredze dažādu negāciju un problēmu risināšanā un pārvarēšanā, portāls «Apollo» uzzināja SVA.

Aicina iesaistīties pozitīvas domāšanas kustībā

Foto: skanpix/AP

SVA aicina ikvienu rakstīt uz elektronisko adresi domapozitivi@sva.gov.lv un dalīties savās pārdomās, kā skatījums uz dzīvi var ietekmēt pašsajūtu, attiecības ar tuviniekiem, draugiem un kolēģiem. Šajā adresē iespējams arī uzdot jautājumus SVA sabiedrības veselības analītiķēm — psiholoģei Ievai Šlosbergai un psihoterapeitei, ārstei Guntai Jakovelai.

Ņemot vērā sabiedrībā valdošo saspringto gaisotni un pieaugošo depresiju, SVA speciālisti izstrādās ieteikumus dažādām vecuma grupām, kā atgūt labu pašsajūtu un rast dzīvesprieku, kā tikt galā ar raizēm un negatīvām emocijām, kur meklēt atbalstu, ja saviem spēkiem galā netikt.

SVA atgādina, ka pozitīva domāšana palīdz atgūt emocionālu līdzsvaru. Ja mēģināsim sev apkārt saskatīt pozitīvo, nevis tikai koncentrēties uz kļūdām un neveiksmēm, ja biežāk smaidīsim un veltīsim labus vārdus apkārtējiem — mazināsies sabiedrības negatīvais noskaņojums kopumā.

«Visos laikos un it īpaši tagad ir jāsaglabā uzticība mūžīgām un pārbaudītām vērtībām — pozitīvai domāšanai, veselīgai dzīvošanai un izpalīdzībai otram grūtā brīdī,» saka SVA direktors Uldis Līkops.

«Apmierinātība ar sevi un dzīvi ir atkarīga no cilvēka uztveres un attieksmes pret notiekošo. Pozitīva attieksme pret dzīvi spēj mainīt uz labu daudzas lietas, un labā ziņa ir tā, ka jebkurš var iemācīties domāt pozitīvi. Ir tikai jāsāk. Šodien!» — tā  SVA direktora vietnieks zinātnes un pētniecības jautājumos Māris Taube.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv