Aicina līgot Jelgavā

Apollo
3 komentāri

Visi jelgavnieki un viesi aicināti ielīgot Jāņus jau 21. Jūnijā no pulksten 20 Jelgavas pils salā. Ielīgošana turpināsies līdz pat kopīgai saullēkta sagaidīšanai ar dejām, dziesmām un Jāņu vainagiem.

Aicina līgot Jelgavā

Foto: Lita Krone/LETA

Vasaras saulgriežu svētki notiks pēc senču svētku svinēšanas tradīcijām, kur uz ielīgošanu aicinās folkloras kopas. Šogad saulgrieži izvērtīsies par novadu sadziedāšanās svētkiem, jo varēsim lustēties kopā ar folkloras kopām no visas Latvijas. Zemgali pārstāvēs «Dimzēns», «Zemgaļi», «Vecsaule», Vidzemi – «Cielava», Kurzemi – «Medainis», «Laipa», Latgali – «Vydsmuiža» un Rīgu «Skandenieki».

Visi apmeklētāji un dalībnieki varēs piedalīties svētku rituālos un mesties dančos kopā ar folkloras kopām. Visi kopā dziedāsim, apdziedāsim, dejosim, iesim rotaļās un sagaidīsim sauli.

Uz svētku ielīgošanu visi aicināti ierasties ar jāņu zālēm, lai uz vietas darinātu vainagus vai arī jau gataviem jāņu vainagiem, tāpat arī lustīgā noskaņojumā un tautas tērpā, ja tāds ir.

Jau no pulksten 20 folkloras kopas iepazīstinās ar tradīcijām, pulksten 21 notiks Jāņu mātes un Jāņu tēvu sveikšana. Pirms saulrieta notiks pulcēšanās pie pils parka dižākā ozola, lai uzņemtu spēkus un pavadītu sauli.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

25

2017. gada 25. novembris

Vārda dienas

Trīne, Katrīne, Katrīna, Kate, KadrijaKetija, Kete, Keta, Keitija, Ketrija, Ketrina, Ketrīna, Kēta, Kēte, Trīna, Keita, Kecija, Katriona, Jekaterīna, Katalīna, Katarina, Katarīna, Katažina, Katerina, Katerīna, Katija, Katiņa, Katra, Katre, Katri, Katrina, Katrine, Jekaterina

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv