Aicina palīdzēt Renāram, kurš Vācijā tika smagi piekauts

Apollo
12 komentāri

Labdarības organizācija «Ziedot.lv» aicina palīdzēt 37 gadus vecajam Renāram, kuru pagājušajā gadā Vācijā smagi piekāva. Lai cēsiniekam būtu iespēja atveseļoties, nepieciešams saziedot 1450 latus.

Aicina palīdzēt Renāram, kurš Vācijā tika smagi piekauts

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pagājušā  gada vasaras beigās Renārs uz dažiem mēnešiem devās strādāt celtniecībā uz Vāciju. Mājās uz Ziemassvētkiem viņu gaidīja piecus gadus vecā meitiņa, mīļotā meitene Dace, mamma un tētis, kuri ir pensionāri un kuriem Renārs ir vienīgais dēls. Taču Renārs neatgriezās mājās, kā bija plānots.

29.septembrī notika starpgadījums, kurā Renārs nopietni cieta. Domstarpību dēļ kolēģis smagi piekāva un pameta Renāru bezpalīdzīgu notikuma vietā. Pašlaik vainīgais ir apcietinājumā Vācijā, notiek izmeklēšana, savukārt Renārs vairākus mēnešus komas stāvoklī pavadīja Vācijas klīnikās.

Sekas pēc smadzeņu kontūzijas ir asins izplūdums smadzenēs un tūska, kā rezultātā Renārs bija pilnībā nekustīgs. Viņa stāvoklis bija tik smags, ka ģimenei tika piedāvāts ievietot Renāru Vācijas pansionātā. Būtisku palīdzību sniedza  Vācijas upuru aizsardzības institūcijas.

Šā gada februārī Renāru ar specializēto lidmašīnu pārveda uz Latviju. Šeit viņš burtiski atmodās, sāka reaģēt un lēnām kontaktēties, atbildot ar acu kustībām. Pēc pirmā valsts apmaksātā rehabilitācijas kursa Renāram bija ievērojams progress. Pēc intensīvas rehabilitācijas sāka atjaunoties kustības, un parādījās cerības uz atveseļošanos. Gan mamma, gan mīļotā meitene Dace visiem spēkiem rūpējas par Renāru, abas uz maiņām ik nedēļu dežūrē pie Renāra slimnīcā. Tāpat viņas gatavo īpašas maltītes, apkopj un vingrina Renāru, rāda bērnības fotogrāfijas... Viņas dara visu, lai Renārs atsāktu staigāt un runāt.

Patlaban Renārs ir uzsācis rehabilitāciju Rīgas rajona slimnīcā, ir redzami ievērojami uzlabojumi, vingrojot trīs reizes dienā viņš jau spēj kustināt kājas un var pats nosēdēt. Taču Renāra tuviniekiem trūkst naudas, lai apmaksātu visu nepieciešamo - medikamentus, rehabilitāciju, speciālo transportu

Iesāktā rehabilitācija jāturpina, ceļš uz atveseļošanos būs ilgs, bet cerības ir labas. Renāra rehabilitācijai divu mēnešu garumā nepieciešami vismaz 1450 latu. Tāpēc «Ziedot.lv» un veikalu tīkls «Maxima» labdarības projekta «Laimīgai Latvijai» ietvaros aicina palīdzēt Renāram, lai viņš atsāktu staigāt un runāt!

Lai dāvātu līdzekļus un sniegtu palīdzību gan Renāram, gan citām grūtībās nonākušām Latvijas ģimenēm projektā «Laimīgai Latvijai», ikviens ir aicināts izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu: ziedojot ar internetbankas palīdzību Ziedot.lv mājas lapā www.ziedot.lv, norādot «Palīdzība Renāram Jasinskim»; zvanot uz ziedojumu tālruni 900 67 009 (maksa par zvanu - 1 lats); ziedojot 684 ziedojumu kastītēs veikalu tīklā «Maxima» visā Latvijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv