Aicina paredzēt atkārtoti ievēlēt Saeimu

Apollo
0 komentāru

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) lūdz noteikt rīcību, kā rīkoties gadījumā, ja atcelti Saeimas vēlēšanu rezultāti. Patlaban Saeimas vēlēšanu likumā nav reglamentēta kārtība, kā rīkoties, ja tiesa atceļ CVK lēmumu par Saeimas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, ceturtdien vēsta laikraksts «Diena».

Aicina paredzēt atkārtoti ievēlēt Saeimu

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tāpēc CVK vadītājs Arnis Cimdars vērsies pie Saeimas Prezidija ar lūgumu pievērst uzmanību šai problēmai, bet Prezidijs risinājuma meklēšanu uzticējis Juridiskajai komisijai.

Cimdars norāda: ja tiesa atceļ CVK lēmumu par Saeimas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, jaunu vēlēšanu sagatavošanai vajadzīgi vismaz divi mēneši, bet Satversme nosaka: jaunā Saeima sanāk uz pirmo sēdi pēc mēneša.

Nepilnības normatīvos, kuras lūdzis novērst gan Juridiskais birojs, gan CVK, atklājās jau pēc 9. Saeimas vēlēšanām, kuru rezultātus apstrīdēja vairākas parlamentā neiekļuvušās partijas. Tās norādīja, ka Tautas partijas un LPP/LC trešo pušu pozitīvisma kampaņas dēļ Saeimas vēlēšanas nav uzskatāmas par demokrātiskām un godīgām. Augstākās tiesas senāts vēlēšanu rezultātus neatcēla, taču tā lēmumā bija norādīts uz problēmām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv