Aicina seniorus uzlabot braukšanas iemaņas

Apollo
18 komentāri

Latvijas Automoto biedrība (LAMB) satiksmes drošības projektā «Seniori pie stūres - tā ir drošība un atbildība» mudinās vecāko paaudzi pārbaudīt sevi un uzlabot braukšanas iemaņas.

Aicina seniorus uzlabot braukšanas iemaņas

Foto: AFP/Scanpix

Akcija norisināsies līdz 31.maijam, un tās laikā 200 senioriem tiks sniegta iespēja bez maksas apmeklēt braukšanas nodarbības «Drošas braukšanas skolas» (DBS) instruktoru vadībā, kurās autovadītāji - seniori varēs pārliecināties par savām prasmēm, kā arī saņemt individuālus instruktoru ieteikumus. Projekta dalībniekiem tiks piedāvāta bezmaksas redzes pārbaude, savukārt, to pabeidzot, dalībnieki iegūs sertifikātu, kas apliecinās viņu braukšanas iemaņas.

Tāpat projekta laikā paredzētas dažādas pārrunas un diskusijas par jaunumiem ceļu satiksmes noteikumos, kā arī sniegta informācija par automašīnu tehniskā aprīkojuma pilnveidošanos.

«Ar šo akciju vēlamies pēc iespējas vairāk senioru iesaistīt aktīvajā dzīvē, arī sociālajā dzīvē, palīdzēt adaptēties situācijās un piedāvāt iespēju atsvaidzināt un atjaunot braukšanas prasmes,» sacīja LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Pēc viņa domām, galvenais, kam pie stūres sēdošiem senioriem būtu jāpievērš uzmanība, ir koncentrēšanās, reakcija, spēja iekļauties kopējā satiksmes plūsmā, kā arī redze. Savukārt Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) prezidents Jānis Naglis uzsvēra, ka, sēžoties pie stūres, ir jāsāk ar vispārēju prasību ievērošanu, piemēram, jāatceras, ka ceļi nav sacīkšu laukums. Turklāt vēlams piedomāt pie tā, ka brauciena laikā tomēr var gadīties kādas veselības problēmas.

DBS valdes loceklis Edmunds Ozolnieks žurnālistiem pauda, ka aptuveni 5% DBS klientu ir vecāki par 65 gadiem un vecākajam braucējam bijuši 82 gadi. «Tas parāda, ka arī šī vecuma grupa brauc ar automašīnu. Tā kā satiksmes plūsma ir palielinājusies, instruktori varēs ieteikt, kā tajā orientēties. Iespēja saņemt profesionāļa padomu nenāks par ļaunu nevienā vecumā,» sacīja Ozolnieks.

Kā pastāstīja LAMB prezidents, Latvijā ir izsniegtas 833 000 autovadītāja apliecību un no tām 81 000 derīgu autovadītāja apliecību ir cilvēkiem, kas vecāki par 65 gadiem. Vecākajam autovadītājam esot 94 gadi. «Mediķi saka, ka gadi jautājumā par sēšanos pie stūres nav izšķirošais. Svarīgs ir pašnovērtējums,» bilda Zvirbulis.

Projektu «Seniori pie stūres - tā ir drošība un atbildība» finansē Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) fonds un OCTA. Akcijā iesaistījusies arī Latvijas Automobiļu federācija (LAF). Kā norādīja Naglis, LAF sportisti, arī seniori, varētu būt akcijas labas gribas vēstneši.

Kā pastāstīja Zvirbulis, senioru drošas braukšanas projekts Latvijā norisinās pirmo reizi, bet, ja tas būs veiksmīgs, tad projektu varētu turpināt. Ideja ir aizgūta no Vācijas, kur vecākā paaudze ir ļoti ieinteresēta iesaistīties šāda veida akcijā.

Braukšanas nodarbības senioriem notiks Rīgā. Tām var pieteikties pa telefonu 1888 vai rakstot uz e-pasta adresi «lamb@lamb.lv».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv