Aicina uz amatierteātru festivāla «Rīga spēlē teātri» noslēguma izrādēm Attēlu galerija

Apollo
1 komentārs

No 12. līdz 14. aprīlim VEF Kultūras pilī (Ropažu iela 2) teātra mākslas cienītāji aicināti uz amatierteātru festivāla «Rīga spēlē teātri» noslēguma izrādēm, kur savus labākos iestudējumus piedāvās gan skolēnu un studentu teātra studijas, gan Rīgas kultūras centru teātri. Ieeja festivāla noslēguma izrādēs ir bez maksas. 

Festivāla noslēgumā varēs redzēt kopskaitā astoņas izrādes. Septiņas no tām festivāla norises laikā ieguvušas tiesības cīnīties par ceļojošo balvu «Lielais Toms», kuru piešķir par gada veiksmīgāko un interesantāko iestudējumu žūrijas vērtējumā. Festivāla žūrijā ir eksperti gan no Lietuvas un Igaunijas, gan no Latvijas. Skatītājiem būs iespēja redzēt gan kustību izrādes, gan latviešu oriģināldramaturģiju, klasikas iestudējumus un izrādes par sabiedrībai aktuālām tēmām. Festivāla noslēgumā piedalīsies arī Latvijas Universitātes Studentu teātris ar 2003. gada festivāla labāko iestudējumu – Augusta Strindberga «Jūlijas jaunkundze», kas vēl aizvien ir  teātra aktīvajā repertuārā.

Šogad festivālā tika piedāvāti 26 amatierteātru iestudējumi. Festivāla prioritāte šajā gadā ir latviešu oriģināldramaturģija, jo šogad atzīmējamas vairāku latviešu dižgaru – dzejnieku Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša, dramaturgu Rūdolfa Blaumaņa un Mārtiņā Zīverta jubilejas. Festivālā piedalījās Rīgas kultūras centru amatieru teātri, bērnu un jauniešu studijas, kā arī studentu teātri un kopskaitā tajā savu māksliniecisko meistarību demonstrēja vairāk nekā 300 aktieru. 

Festivālu atbalsta Rīgas pašvaldība, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Informācija par noslēguma izrādēm un to norises laiku pieejama interneta vietnē «kultura.riga.lv». 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv