Aicina ziņot uzticības tālrunim par traģēdijā iesaistītajiem bērniem un jauniešiem

Apollo
0 komentāru

Labklājības ministrija (LM) aicina cilvēkus informēt uzticības telefona 116111 speciālistus par bērniem un pusaudžiem, kuriem nepieciešama psiholoģiskā palīdzība un atbalsts pēc traģiskajiem notikumiem veikalā «Maxima», informē LM pārstāve Zane Brīvmane.

Aicina ziņot uzticības tālrunim par traģēdijā iesaistītajiem bērniem un jauniešiem

Foto: The Advocacy Project, CC BY-NC-SA 2.0

«Tāpat aicinām cilvēkus būt sociāli atbildīgus un gadījumos, ja ir aizdomas, ka, piemēram, kaimiņu dzīvoklī varētu būt nepilngadīgi bērni, kuri palikuši bez uzraudzības un joprojām gaida pieaugušos atgriežamies no veikala, aizdomas pārbaudīt. Šādos gadījumos jāzvana Valsts policijai pa tālruni 112,» norāda Brīvmane.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) uzticības tālrunis 116111 pašlaik nodrošina psiholoģisko palīdzību, konsultācijas un atbalstu ikvienam zvanītājam. VBTAI Krīzes intervences komandas speciālisti strādā notikuma vietā, palīdzot krīžu un konsultāciju centra «Skalbes» psihologiem.

Krīzes komanda ir gatava sniegt palīdzību arī traģēdijā cietušajiem un iesaistītajiem bērniem un pusaudžiem, kā arī viņu pieaugušajiem tuviniekiem, līdzko būs apzināta informācija par viņiem.

Vienlaikus uzticības tālruņa psihologi lūdz zvanītājus saprast situācijas nopietnību un šajās dienās netraucēt telefona darbu ar joku zvaniem vai klusēšanu.

Labklājības ministre Ilze Viņķele un LM kolektīvs izsaka vissirsnīgāko līdzjūtību visiem, kuru tuvinieki gājuši bojā traģēdijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv