«airBaltic» vadītāja alga 11 mēnešos — gandrīz 320 000 latu

Apollo
0 komentāru

Pagājušā gada 11 mēnešos «airBaltic» valdes priekšsēdētājam Bertoldam Flikam algā izmaksāti 319 071 lats, svētdien vēstī TV3 raidījums «Nekā personīga». Raidījums norāda, ka ar šādu algu Fliks ir uzskatāms par visdāsnāk atalgoto valsts amatpersonu.

Bertolds Fliks

Bertolds Fliks

Foto: AFI

Tā kā uzņēmums slēpj arī principus, pēc kuriem tiek noteikta vadības alga, nav iespējams pateikt, kāpēc Flika alga atšķiras pa mēnešiem: februārī, martā un jūnijā alga ir zemāka — ap 14 tūkstošiem latu, savukārt, piemēram, jūlijā viena mēneša izmaksātā atlīdzība pārsniedz 100 tūkstošus — tas ir piecas reizes vairāk nekā Flika vidējā alga pārējā gada laikā, norāda raidījums.

Flika alga nekad nav bijusi zināma. Kopš 2006. gada viņš tiesājas ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), lai nesniegtu amatpersonas deklarāciju, atklājot savus ienākumus un darījumus. Pagājušā gada decembrī Administratīvā rajona tiesa nosprieda par labu dienestam, bet Fliks lietu pārsūdzēja, un nākamā instance to atkārtoti skatīs šā gada novembrī.

Bertolda Flika alga (2008. gada janvāris–novembris):

Janvāris — 28 434 lati

Februāris — 14 635 lati

Marts — 14 367 lati

Aprīlis — 26 772 lati

Maijs — 16 810 latu

Jūnijs — 14 417 latu

Jūlijs — 102 820 latu

Augusts — 21 596 lati

Septembris — 34 894 lati

Oktobris — 22 096 lati

Novembris — 22 230 latu

Kopā: 319 071 lats

Kamēr «airBaltic» vadība tiesājas, Satiksmes ministrijai, kas ir kompānijas kapitāldaļu turētāja, nav skaidra viedokļa, vai Fliks rīkojas atbilstoši likumam.

Demisionējušās valdības vadītājs Ivars Godmanis (LPP/LC) uzskata citādi. Pēc viņa teiktā, Fliks tomēr likumu pārkāpj. Premjers norāda: ja deklarāciju VID iesniedz «Lattelecom» vadība, kur arī valstij pieder uzņēmuma kontrolpakete, tad tā jāiesniedz arī «airBaltic» vadībai.

«airBaltic» lielākā daļa akciju joprojām pieder valstij un likums liek publiskot šādu uzņēmumu vadības algas, uzsver raidījums.

Pēc tam kad «Nekā personīga» nosūtīja «airBaltic» vadītājam jautājumu, vai viņš var apstiprināt, ka pagājušajā gadā saņēmis algu virs 300 tūkstošiem latu, uzņēmums vērsās prokuratūrā un Finanšu policijā, jo, viņuprāt, esot izdarīts noziegums, par kuru paredzēta atbildība saskaņā ar Krimināllikumu. Tāpēc jānoskaidro informācijas iegūšanas avots, kā arī ziņu iegūšanas metožu legalitāte.

Tiesā Flika advokāti savu klienta nevēlēšanos iesniegt amatpersonas deklarāciju pamato ar līgumu, kas noslēgts starp Latviju un Zviedrijas Karalisti. Kad 1995. gadā dibināja «airBaltic», līgums aizstāvēja zviedru intereses, kuri negribēja, lai valdes locekļiem būtu jāpilda visi tie Latvijas likumi, kas jāievēro ikvienam Latvijas ierēdnim. Patlaban, kad uzņēmuma akcijas no skandināviem ir atpirkusi Flikam simtprocentīgi piederošā SIA «Baltijas aviācijas sistēmas», līgums ar Zviedriju vairs nav arguments — arī tiesā, atzīmē «Nekā personīga».

Atalgojumu eksperts Kaspars Kauliņš norāda: «Privātā kompānijā akcionāri nekad nepieļautu, ka uzņēmumā, kas nestrādā ar peļņu, vadītājam viņi maksātu neadekvātu atalgojumu. Acīmredzot «airBaltic» akcionāru darbība nav efektīva un tie nekontrolē Flika atalgojumu, kas no tirgus viedokļa nav attaisnojams.»Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv