Aizdomās par vēlētāju balsu pirkšanu aiztur Rēzeknes pilsētas Domes priekšsēdētāju

Apollo
0 komentāru

Drošības policija aizdomās par vēlētāju balsu pirkšanu martā notikušajās pašvaldību velēšanās vakar aizturējusi Rēzeknes pilsētas Domes priekšsēdētāju Juri Začestu (LSDSP).

Pirmdien, 13. jūnijā, Drošības policija aizturēja divas personas — starpniekus, kas pirka vēlētāju balsis, aģentūru LETA informēja Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

Savukārt vakar aizturēts Začests, kas tiek turēts aizdomās par apzinātu personu kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus, lietojot uzpirkšanu, 2005. gada pašvaldību vēlēšanās Rēzeknē.

Šodien aizturēta vēl viena persona, kas veica vēlētāju balsu uzpirkšanu Začesta labā. Aizturēto dzīvesvietās veiktas arī kratīšanas.

Drošības policija 30. martā ierosināja krimināllietu pēc Krimināllikuma panta, kas paredz atbildību par kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības un tiesības piedalīties tautas nobalsošanā.

LETA jau ziņoja, ka Drošības policija saistībā ar vēlētāju balsu uzpirkšanu Rēzeknē savulaik lūdza arī sākt kriminālvajāšanu pret diviem vīriešiem, kuri maksāja vēlētājiem, kas izvēli izdarījuši par labu partijai «Jaunais centrs».

Aizdomās par vēlētāju balsu pirkšanu aiztur Rēzeknes pilsētas Domes priekšsēdētāju

Foto: AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv