Aizlido Latvijas akmens sēkla Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Svētdien, 11. oktobrī, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā noslēdzās šā gada radošā sezona «Akmens. Kustība», līdz ar to arī šīs sezonas īpašā mākslas akcija «Latvijas akmens sēkla Izraēlā».

Aizlido Latvijas akmens sēkla 2 attēli Atvērt

Publicitātes foto

Pedvāles radošā sezona un akcija sākās 7. jūnijā. Šajā dienā no Pedvāles eksperimentālā stādījumu lauka tika izcelta akmens sēkla, kura bija nobriedusi pārstādīšanai svētajā zemē — Izraēlā. Visu vasaru (līdz pat 11. oktobrim) akmens sēkla bija izstādīta Pedvālē, lai saņemtu cilvēku nodotos vēstījumus un pēc tam kopā ar tiem tiktu iestādīta Izraēlā.

Svētdien notika rituāla akmens sēklas sagatavošana un nosūtīšana tālajā ceļā uz Izraēlu. Folkloras kopas «Talsi» dziesmu pavadībā zem akmens sēklas tika iekurts ugunskurs, un visi pavadītāji ziedoja ugunij dzīvības koka zariņus, kuriem sadegot akmens ar dūmiem saņēma svētību. Ar Pedvāles svētavota ūdeni nomazgātu un linu dvielī noslaucītu, akmeni baltos autos rūpīgi ietina «Buto» deju studijas tēli. Visbeidzot akmens tika ielikts gaisa balonā «Bizmārīte». Pavadītājiem mājot sveicienus, akmens kopā ar mākslinieku Ojāru Feldbergu un gaisa balona pilotu Gunāru Dukšti aizlidoja debesīs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv