Aizliedz peldēties Gaujas peldvietā Siguldā

Apollo
0 komentāru

Pēc 3.jūlijā un 4.jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm augsta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ peldēties aizliegts Gaujas peldvietā Siguldā. Peldēties nav ieteicams arī Kauguru peldvietā, Jūrmalā, kur peldūdens paraugos arī tika konstatēts paaugstināts zarnu enterekoku daudzums.

Aizliedz peldēties Gaujas peldvietā Siguldā

Foto: Edijs Pālens/LETA

Par to paziņojusi  Veselības inspekcija.

Abos gadījumos iespējams fekālais piesārņojums. Kauguros peldūdens piesārņojuma cēloņi varētu būt peldētāju nehigiēniska uzvedība, mājdzīvnieku peldināšana vai fekālo notekūdeņu izgāšana ko kuģiem vai jahtām, skaidro Veselības inspekcijas vides veselības speciālisti. Savukārt Gaujas peldvietā Siguldā piesārņojuma iemesls varētu būt nepietiekami attīrītu notekūdeņu ievadīšana no upes augštecē esošajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām vai privātmājām upes tuvumā, bet iespējama arī peldētāju nehigiēniska uzvedība un lietusgāžu laikā piesārņojuma ieskalošanās no piekrastes krūmiem.

Atkārtoti ūdens paraugi šajās divās peldvietās tiks ņemti nākamnedēļ, lai pārbaudītu peldūdens kvalitāti šajās peldvietās. Pārējās 44 oficiālajās valsts peldvietās ūdens kvalitāte ir atbilstoša un peldēties ir atļauts.

Papildus oficiālo peldvietu monitoringam šogad 13 pašvaldības veikušas peldūdens kvalitātes monitoringu par saviem līdzekļiem, veicot pārbaudes 52 peldvietās, kuras nav iekļautas Ministru Kabineta noteikumos kā oficiālās peldvietas. Informācija par šīm peldvietām atrodama inspekcijas mājas lapā www.vi.gov.lv sadaļā «Vides veselība» - «Peldūdens» - «Peldūdens monitorings un informācija par tā kvalitāti».

Lielākoties visās pašvaldību pārbaudītajās peldvietās peldūdens kvalitāte bijusi laba. Ieteikums nepeldēties bija noteikts tikai peldvietā Ogres upē pie «Krastiem», Madlienas pagastā, kur peldvietas ūdens paraugā jūlija sākumā tika konstatēts paaugstināts zarnu enterekoku daudzums. Pārējās peldvietās peldēšanās ierobežojumi līdz šim nav bijuši noteikti.

Peldvietas ūdens kvalitātes novērtējumu par peldvietas īpašnieka vai pašvaldības līdzekļiem iespējams veikt sadarbībā ar Veselības inspekciju un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu «Bior».

Ūdens kvalitāti 46 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Veselības inspekcija pārbauda visu peldsezonu - no 15.maija līdz 15.septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas jūlija beigās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv