Aizliedz peldēties Rāznas ezera Lamašu peldvietā

Apollo
3 komentāri

Paaugstinātā zarnu enterokoka daudzuma un fitoplanktona ziedēšanas dēļ aizliegts peldēties Rāznas ezera Lamašu peldvietā Veresovkas ciemā, informēja Rēzeknes novada pašvaldībā.

Ilustratīvs foto.

Ilustratīvs foto.

Foto: Gatis Gribusts, CC BY-NC 2.0

Augustā, veicot ūdens kvalitātes fizikāli-ķīmiskos un mikrobioloģiskos izmeklējumus, kā arī peldvietas vizuālo novērojumu konstatēts, ka peldūdens kvalitātes rādītāji Lamašu peldvietā neatbilst prasībām, tāpēc peldēties šeit ir aizliegts.

Visās pārējās Rēzeknes novada publiskajās ūdenstilpēs un pašvaldības īpašumos ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldvietās peldēties ir atļauts.

Par peldūdeņu kvalitātes monitoringa veikšanu 2017.gadā Rēzeknes novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA «Profilaktisko higiēnisko pakalpojumu laboratorija». Par pašvaldības līdzekļiem peldvietu monitorings tiek veikts vienu reizi mēnesī - jūnijā, jūlijā un augustā.

Savukārt peldvietas Lubāna ezerā Gaigalavas pagasta teritorijā un Rāznas ezerā Lipušku ciemā pie skolas ir iekļautas par valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem monitorējamo peldvietu sarakstā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv