Aiztur divas personas par autortiesību pārkāpumiem virtuālajā vidē

Apollo
19 komentāri

Valsts policija aizturējusi divas personas par autortiesību pārkāpumiem, uzturot failu apmaiņas serveri.

Aiztur divas personas par autortiesību pārkāpumiem virtuālajā vidē

Foto:AFP/Scanpix

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) 4.nodaļas priekšnieks Aleksandrs Buko šodien žurnālistiem pastāstīja, ka viens no ENAP uzdevumiem ir pievērst uzmanību autortiesību un blakustiesību nelegālajai apritei internetā.

Pagājušajā nedēļā par šādām darbībām aizturētas divas personas, proti, uzturot failu apmaiņas serveri un aktīvi nodarbojoties ar materiālu augšupielādi, lai publiskotu neatļauti iegūtos autortiesību objektus.

Šīs personas iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā un savus serverus uzturējušas ārpus Latvijas, taču tas nebija policijai šķērslis, lai nodrošinātu pierādījumus.

«Noskaidrots aptuvenais kaitējums. Arī vairāki Latvijas autori ir cietuši, konkrēti šo materiālu izplatīšanas rezultātā, un vienam autortiesību pārstāvim mēs aprēķinājām kaitējumu, kas pārsniedz divus miljonus latu,» norādīja Buko.

Policija arī turpmāk sola aktīvi strādāt ar failu apmaiņas resursiem, aktīvākajiem lietotājiem, kas piedāvā neatļauti lejupielādēt šādu informāciju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv