Aiztur trīs uzņēmēju slepkavas un Vaškeviča spridzinātājus Papildināts

Apollo
0 komentāru

Valsts policijai izdevies atklāt triju uzņēmēju slepkavības un vienu slepkavības mēģinājumu, kas tika paveiktas 2007. un 2008. gadā, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākā inspektore Linda Neimane-Zobena.

Aiztur trīs uzņēmēju slepkavas un Vaškeviča spridzinātājus

Foto: Lauris Nagliņš/LETA

2007. un 2008. gadā Latvijā tika izdarīta uzņēmēju pasūtījuma slepkavību sērija, radot lielu sabiedrisko rezonansi. 2007. gada februārī Rīgā, kādā Slokas ielas mājas pagalmā, tika nošauts uzņēmējs Genādijs Peredeļskis, 2007. gada septembrī Jēkabpilī, Rīgas ielā, tika nošauts uzņēmējs Gatis Aišpurs., savukārt 2008. gada janvārī Garkalnes novada Priedkalnē tika nošauts uzņēmējs Aigars Lūsis. Viens no uzņēmējiem nodarbojās ar kravu pārvadājuma biznesu, divi pārējie — ar gaļas pārstrādes biznesu. Turklāt 2007. gada maijā Rīgā, Eksporta ielā, tika izdarīts Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājums, uzspridzinot automašīnu un nodarot viņam smagus miesas bojājumus.

Policija noskaidrojusi, ka arī bijušo Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku Vladimiru Vaškeviču nogalināt, uzspridzinot viņa automašīnu, gribējušas tās pašas trīs personas, kas nogalinājušas pārējos trīs uzņēmējus, žurnālistus trešdien informēja Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš.

Viņš pastāstīja, ka galvenie slepkavību motīvi bijuši mantkārība un atriebība. Tieši Vaškeviča gadījumā tā bijusi atriebība, lai gan nozieguma izpildītāji tikuši arī maldināti. Vairāk gan viņš nepaskaidroja, kādā ziņā maldināti.

Sadarbojoties ar reģionālajām un citām Valsts policijas struktūrvienībām, Ģenerālprokuratūru, kā arī ar Lietuvas tiesībsargājošām iestādēm, izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka ir pamats krimināllietu apvienošanai, kā arī iegūti attiecīgi pierādījumi divu Lietuvas pilsoņu un viena Latvijas pilsoņa saistībai ar augstāk minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Lazdiņš stāstīja, ka visas trīs personas bijušas gan slepkavību organizētāji un izpildītāji. Turklāt sākotnēji šie cilvēki darbojušies uzņēmējdarbībā, taču vēlāk pārgājuši uz darbošanos kriminālajās aprindās.

Visi trīs nogalinātie uzņēmēji nav bijuši savstarpēji saistīti, taču katrs no viņiem bija saistīts ar aizdomās turamo personu biznesu. Starp aizturētajiem cilvēkiem ir arī agrāk tiesāti, turklāt par dažādu noziegumu izdarīšanu Lietuvā.

Sadarbojoties Latvijas un Lietuvas tiesībsargājošām iestādēm, aizdomās turamās personas aizturētas gan Latvijā, gan Lietuvā.

Šā gada novembra beigās Lietuva izdeva savus pilsoņus Latvijai.

Aizturētajiem piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums. Apcietināts arī aizdomās turamais Latvijas pilsonis.

Šā gada 27. novembrī krimināllieta nosūtīta Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Policijai ir aizdomas, ka šī personu grupa ir saistīta ar vēl trīm slekpavībām. Pagaidām gan policija neatklāj, kas ir šīs nogalinātās personas.

Noziedzīgie nodarījumi kvalificēti pēc Krimināllikuma panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, kas paredz sodu ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un panta par šaujamieroču, munīcijas, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu, kas paredz sodu ar brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv