Ak, kā gribas atvaļinājumā, bet…

Apollo
0 komentāru

Kas nekait tiem, kuri vasarā var doties atvaļinājumā. Atliek tikai izvēlēties, kur un kā to labāk pavadīt. Taču izrādās, ka daži «darba rūķi» gadiem ilgi nav bijuši atvaļinājumā vai arī iztikuši tikai ar dažām atpūtas dienām. Domājat, runa būs par darbaholiķiem? Ne uz to pusi! Lūk, ko vēstulē, kas adresēta RB «Atklātajām sarunām», raksta rīdziniece Laila:

Ar neslēptu skaudību skatos uz cilvēkiem, kuri vasarā var doties atvaļinājumā un izmantot četras vai pat vairāk nedēļas atpūtai. Arī mana māsa ir šo laimīgo skaitā, jo kļuva par jaunāko klašu skolotāju un gandrīz trīs mēneši viņai ir brīvi. Ko viņa dara? Slaistās, lasa grāmatas (saucas: pašizglītojas), skatās televizoru, brauc uz laukiem, sauļojas, peldas, ēd pašas lasītas ogas (pirmās meža zemenītes ir jau ienākušās un arī uz mellenēm ilgi vairs nav jāgaida) un priecājas par dzīvi.

Bet es jau vismaz piecus gadus neesmu bijusi atvaļinājumā, ja neskaita dažas brīvas dieniņas, ko reizēm izdodas izmānīt no priekšniecības. Nelaime tāda, ka esmu grāmatvede un strādāju firmā, kuras priekšnieks nekādas atlaides darbā necieš. Atskaitēm un visiem citiem dokumentiem vienmēr jābūt kārtībā un nodotiem laikā. Nevari pagūt pa dienu un darba laikā — strādā pa naktīm un brīvdienās! Par atvaļinājumu varam pat nesapņot. Tā mēs te visi raujamies melnās miesās. Kad galīgi piegriežas vai kad esmu pārstrādājusies, paņemu slimības lapu, jo citas iespējas atpūsties jau nav. Bet arī slimotājus pie mums necieš. Ja bieži slimosi un iekavēsi darbus — palūgs uzrakstīt atlūgumu. Varētu jau aiziet, bet, kā saka, no vilka bēgsi, pie lāča tiksi — labi darbi un atsaucīgi priekšnieki jau apkārt nemētājas. Es, tāpat kā daudzi citi rīdzinieki, baidos palikt bezdarbniekos.

Līdzīgā situācijā ir arī mans vīrs. Viņa priekšnieks pateica, ka atvaļinājumā var iet tikai uz nedēļu un ka otru brīvu nedēļu varēs dabūt ziemā. Par pilnu atvaļinājumu lai nesapņojot, jo neesot kas strādā, bet aizvietotājus uz laiku ņemt neesot izdevīgi. Nesaprotu, kāpēc priekšniekiem ir tik necilvēcīga attieksme pret saviem darbiniekiem un kāpēc viņi nesaprot, ka atpūties un apmierināts darbinieks spēj strādāt daudzkārt labāk un produktīvāk nekā piespiedu darbaholiķis. Varbūt kāds RB vai kāds lasītājs varētu ieteikt, kā rīkoties manā situācijā.

Ak, kā gribas atvaļinājumā, bet…

Foto: AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv