Aktieri negrib, ka direktora Līņa dēļ piesauc Dailes teātri

Apollo
0 komentāru

Dailes teātrī strādājošie ir izbrīnīti, ka saistībā ar Aivara Līņa konstatētajiem pārkāpumiem nemitīgi tiek piesaukts Dailes teātra vārds. Jautājums — kā vārdā un ar kādu mērķi?

Aktieri negrib, ka direktora Līņa dēļ piesauc Dailes teātri

Foto: Ieva Čīka/LETA

«Protams, ir dažādi jautājumi. Vienīgais, kas mums atliek, — domāt par repertuāru, profesionālo izaugsmi un varēšanu. Svarīgi strādāt nevis uz kvantitāti, bet kvalitāti,» laikrakstam «Neatkarīgā» teikusi aktrise Rēzija Kalniņa.

Viņa uzskata, ka tieši Līnis gadiem ilgi strādājis, lai Dailes teātris paliktu kā teātris. «Domāju, viņš kaut kādā mērā, iespējams, traucē realizēt plānus. Vieta, protams, ir ļoti iekārojama. Attiecībā uz šo ēku daudziem biznesmeņiem, iespējams, politiķiem, ir savi plāni, kurus cenšas īstenot,» domā aktrise. Viņu māc bažas, ka, iespējams, Dailes vietā varētu atrasties kas cits, nevis kultūras iestāde.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ar darbinieku vēstuli iepazinās un uz to atbildēja, ka pagaidām Līnim citu drošības līdzekli, kā aizliegumu ieņemt direktora amatu, nevar piemērot.

«Kurš šodien var protestēt? Vienīgais, ko mēs varam turpināt darīt, ir taisīt labas izrādes, kādas vienmēr Dailē ir bijušas,» saka režisors Mihails Gruzdovs. «Tā [direktora atlaišana], protams, bija slikta ziņa. Neviens nevar saprast, no kurienes tā nāk, taču neatkarīgi no tā darbs turpinās, un kolektīvs ir noskaņots turpmākam darbam.»

Laikraksta aptaujātie teātra darbinieki atzīst, ka joprojām nav skaidrs, kāpēc Kultūras ministrija Līni nekavējoties atlaida no darba, nevis atbrīvoja uz izmeklēšanas laiku, kas būtu bijis tikai loģiski.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv