Aktivizējušies ciparu TV ieviešanas krāpnieki

Apollo
0 komentāru

Līdz ar virszemes televīzijas (TV) ieviešanas procesu aktivizējušies krāpnieki, kas iedzīvotājiem piedāvā iegādāties ierīces, kuras it kā paredzētas ciparu televīzijas uztveršanai. Tā ceturtdien raksta «Neatkarīgā».

Aktivizējušies ciparu TV ieviešanas krāpnieki

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

«Kādu vakaru pie manis ieradās kāds tehniķis, kurš uzdevās par «Viasat» darbinieku, un, pamatojoties uz faktu, ka no nākamās nedēļas jau tiks atslēgta analogā televīzija un ka neko nevarēs redzēt, piedāvāja par 15 latiem iegādāties «slēdzi», kas esot īpaša ierīce televizoram. Piedāvāja kaut kādu papīru, bet ne čeku vai līgumu,» laikrakstam stāstīja pensionāre Anna no Ķengaraga.

Virszemes TV ieviesēja uzņēmuma «Lattelecom» komercdirektore Kerli Gabriloviča norāda, ka krāpnieki ir bijuši visos laikos.

«Mēs aicinām iedzīvotājus uzmanīties un pārliecināties gan par pārdevēja identitāti, gan par pašu preci, pirms viņi kaut ko pērk. «Lattelecom» aģentus var viegli pazīt pēc sarkaniem formastērpiem, uz kuriem ir uzņēmuma atribūtika, turklāt katram darbiniekam ir arī identifikācijas karte, par kuras esamību vajag pārliecināties. Svarīgi zināt, ka «Lattelecom» darbinieki nestaigā apkārt, tirgojot dekoderus. Pie aģentiem iespējams noformēt pasūtījumu un dekoderu vēlāk piegādā, taču, ja kāds vienkārši tāpat no rokas piedāvā iegādāties melnu kastīti, iesakām uzmanīties,» uzsver Gabriloviča.

Savukārt satelīttelevīzijas «Viasat Latvija» vadītājs Valts Ermansons atzīst, ka līdz šim kompānijai nācies saskarties ar dažādiem krāpnieciskiem gadījumiem. 

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs norāda, ka konkrētās darbības uzskatāmas par krāpnieciskām, tādējādi apkrāptajam iedzīvotājam būtu jāvēršas policijā. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs vēl nav saņēmis no patērētājiem sūdzības, ka uzdarbojas šādi viltvārži un mēģina nopelnīt uz iedzīvotāju uzticēšanās rēķina.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv