«Al Qaeda» draudu dēļ slēgta ASV vēstniecība Jemenā

Apollo
0 komentāru

Starptautiskās teroristu organizācijas «Al Qaeda» draudu dēļ svētdien slēgta ASV vēstniecība Jemenā.

«Al Qaeda» draudu dēļ slēgta ASV vēstniecība Jemenā

Foto: Scanpix/Reuters

«ASV vēstniecība Sanā šodien, 2010.gada 3.janvārī, ir slēgta, reaģējot uz Arābijas pussalas «Al Qaeda» atzara (AQAP) pastāvīgajiem draudiem uzbrukt amerikāņu objektiem Jemenā,» sacīts vēstniecības mājaslapā ievietotajā paziņojumā.

Ceturtdien ASV brīdināja visus pilsoņus Jemenā par «pastāvīgajiem teroristu draudiem pret Amerikas pilsoņiem un interesēm visā pasaulē».

Savukārt AQAP pirmdien aicināja pastiprināt uzbrukumus Rietumu pārstāvjiem Arābijas pussalā un pauda nožēlu par neveiksmīgo uzbrukumu ASV pasažieru lidmašīnai Ziemassvētku dienā.

«Mēs aicinām katru musulmani, kuram rūp viņa reliģija, palīdzēt izskaust draudus no Arābijas pussalas, nogalinot katru krustnesi, kas strādā viņu vēstniecībās vai citās vietās, un pasludināt karu pret visiem krustnešiem Muhameda pussalā uz sauszemes, jūrā un gaisā,» paziņoja AQAP.

«Al Qaeda» Jemenas atzaru saistītais Nigērijas pilsonis Umars Faruks Abdulmutallabs 25.decembrī neveiksmīgi mēģināja uzspridzināt ASV pasažieru lidmašīnu, kas tuvojās Detroitai, tomēr citiem pasažieriem un lidmašīnas apkalpei izdevās teroristu pieveikt un izjaukt viņa plānus.

Lidsabiedrības «Northwest Airlines» reisa Amsterdama-Detroita lidmašīnā cenšoties aktivizēt spridzekli, pats uzbrucējs guva nopietnus apdegumus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv