Aldermane asi kritizē raidījumu «Aizliegtais paņēmiens»

Apollo
337 komentāri

Latvijas televīzijas raidījums «Aizliegtais paņēmiens» nav bijis nekas cits kā sabiedrības šķelšanas mēģinājums, tā Latvijas Radio pauda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (SC).

Aldermane asi kritizē raidījumu «Aizliegtais paņēmiens»

Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas televīzijas raidījumā žurnālisti veica eksperimentu, kura ietvaros vairākās skolās tika uzstādīti it kā Aizsardzības ministrijas plakāti uz kuriem tika pieminēta Latvijas okupācija. Vēlāk ar skolas vadību sazinājās žurnālisti, kuri stādījās priekšā kā nevalstiskas organizācijas «9.maijs» pārstāvji un lūdza plakātus noņemt, jo tajos pieminēta okupācija. Vairāku skolu direktori piekrita plakātus noņemt.

Aldermane Latvijas Radio pauda, ka viņasprāt nav iespējams pateikt, vai «Aizliegtais paņēmiens» attēlotais sižets bijis pilnīgs un nesaprot, kāpēc eksperiments veikts tikai mazākumtautību skolās. Viņa neatbalsta tāda rakstura raidījumus, jo tie cilvēkos radot bailes.

Tāpat viņa pieļauj iespēju, ka līdzīgs eksperiments varētu izdoties arī latviešu skolās. «Latvija ir piedzīvojusi trīs okupācijas. Ja kādas labējas organizācijas pārstāvis piezvanītu kādas latviešu skolas direktoram un vēlētos, lai skola atzīst tikai vienu okupāciju, tas, iespējams, arī varētu izdoties,» tā Aldermane.

Soda represijas un pārbaudes būtu sliktākais, ko šādā situācijā varētu darīt. Skolās pārbaudes esot jau tā gandrīz katru dienu un piedzīvotā publicitāte skolu direktoriem jau bijis lielākais sods. Skolu direktoriem būtu vairāk jāizkopj savas administratoru prasmes un jādomā, ar ko un par ko viņi runā, uzskata Rīgas domes pārstāve.

Skolu direktori, piekrītot nevalstiskās organizācijas «9.maijs» prasībām nav baidījušies sanaidoties ar pašvaldību un nevienā no intervijām nav pauduši pretvalstisku viedokli, uzskata Aldermane.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv