«Alfa»: ja zēnam acī trāpītu gumijas lode, viņš būtu miris

Apollo
0 komentāru

Specvienības «Alfa» veterāni un komandieri anonīmā intervijā laikrakstam «Bizness&Baltija» noliedz, ka 13. janvāra Vecrīgas grautiņu laikā vienības kaujinieki šāvuši ar gumijas lodēm.

Vecrīgas nemieri

Foto: «Apollo»/R.Oliņš

Kā norāda specvienības pārstāvji, viņi izmantojuši tikai stekus un asaru gāzi. Tāpat viņi uzsver, ka ziņu aģentūras «Reuters» uzfilmētajā videomateriālā redzamais «Alfa» kaujinieks nav šāvis ar gumijas lodēm, bet gan ar gāzi. Tas darīts, lai aizsargātos pret bīstamu nemiernieku.

Tāpat kaujinieki uzsver, ka nav šāvuši uz 16 gadu veco Edgaru, kas nekārtību laikā zaudējis aci. Pēc viņu sacītā, ja gumijas lode būtu trāpījusi zēnam acī, tā būtu palikusi viņam galvā un jaunietis būtu miris. Policisti arī uzsver, ka masu nemieros nav iespējams saskatīt, kurš uz puisi šāvis.

Tāpat kaujinieki akcentē, ka aci zaudējušais zēns un viņa draugi aktīvi piedalījušies nekārtībās, ko arī fiksējušas videokameras un fotoaparāti.

«Alfas» pārstāvji arī atzīmē, ka tas, ko raksta presē, neesot patiesība. Specvienības princips ir maksimāli vairāk izmantot pārliecināšanas līdzekļus un cilvēkus nomierināt, nevis uzreiz ķerties pie stekiem.

Pavēle gan esot bijusi kopēja — izklīdināt pūli. Katrs policists pats varot izlemt, kad nepieciešams izmantot speclīdzekļus.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv