Alūksnes ezerā notiks Baltijas čempionāts ūdens motosportā

Apollo
0 komentāru

Sestdien, 7. jūlijā Alūksnes ezerā notiks Baltijas čempionāts ūdens motosportā, kurā sportisti cīnīsies par godalgām deviņās laivu klasēs. Vienlaikus šīs sacensības būs arī Latvijas čempionāta otrais posms.

Alūksnes ezerā notiks Baltijas čempionāts ūdens motosportā

Foto: Publicitātes foto

Baltijas čempionāts ik gadu notiek citā valstī – pērn tā norises vieta bija Igaunija, bet nākamgad tas noritēs Lietuvā. Alūksnes ezers kā sacensību norises vieta izvēlēts tādēļ, ka šeit esošā trase atbilst Starptautiskās ūdens motosporta federācijas noteikumiem un ir sakārtota sacensībām nepieciešamā infrastruktūra.

«Alūksne kā ūdens motosporta sacensību vieta ir visnotaļ spraiga gan sportistiem, gan pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Katru gadu Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji parūpējas par interesantu pasākuma un aktīvās atpūtas programmu, kas priecē dalībniekus. Šā gada Baltijas čempionāts ir iekļauts starptautiskajā sacensību kalendārā, kas dod papildu motivāciju ūdens motosporta pilotiem gatavoties sacensībām,» komentē Latvijas Ūdens motosporta federācijas valdes priekšsēdētājs Modris Kalnciems.

Atklāšanas ceremonija sāksies pulksten 12.00 Alūksnes Pilssalā, kam sekos parādes brauciens un arī pirmais starts. Savukārt sacensību uzvarētāju apbalvošana turpat Pilssalā notiks pulksten 19.00

Sacensību dalībnieku rindās redzēsim sportistus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, kā arī, iespējams, no Skandināvijas valstīm.

Sacensības noritēs jauniešu klasēs JT250 un GT15, pārejas klasēs Formula4S, S550, T550, O500, OSY400, FR1000 un RN2000. Katrā klasē piloti sacentīsies trīs braucienos. Tāpat sacensību dalībnieki cīnīsies par godalgotajām vietām komandu un arī valstu vērtējumā.

Formula4S laivu klasē šajā sezonā redzēsim jaunus pilotus, kas jau piedalījušies Pasaules čempionāta posmos Vācijā un Francijā, kā arī Eiropas čempionātā Zviedrijā. Tā lietuviešu pilots Edgaras Rjabko Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas medaļu, bet «Jūrmala Racing Team» pilotam Nikitam Lijcam viņa debijas sezonā 5. vieta. Savukārt Alūksnes ūdens motosporta kluba «NordOst» pārstāvis Reinis Musts Latvijas čempionāta I posmā guva lieliskus panākumus, izcīnot 1. vietu S550 klasē.

Protams, ka Alūksnē par godalgām cīnīsies pašmāju ūdens motosporta kluba «NordOst» sportisti – S550 klasē sacensībās piedalīsies Raimonds Špacs, Gints Rozenbergs un jau minētais Reinis Musts, RN2000 klasē pie starta laipas stāsies Normunds Sniķers, savukārt Formula4S klasē startēs Ivo Egle.

Godalgoto vietu ieguvējiem individuālajā vērtējumā sacensību organizatori šogad pasniegs pašvaldības sarūpētas medaļas, bet uzvarētājus sagaidīs arī speciālas balvas. Savukārt labākie valstu un sporta klubu vērtējumā saņems kausus.

Sakarā ar sacensībām 7. jūlijā no pulksten 9.00 līdz 19.00 būs slēgta citu ūdens transporta līdzekļu kustība iekšezerā. Arī transportlīdzekļu satiksme pār Pilssalas tiltu, izņemot ar sacensību norisi saistītos transportlīdzekļus, būs slēgta no 6. jūlija pulksten 16.00 līdz 7. jūlija pulksten 24.00.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

22.09.2017
Ienākt apollo.lv