ĀM brīdina: daudz viltus darba sludinājumu ir «draugiem.lv» Papildināts Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Viltus darba piedāvājumu ārzemēs skaits pēdējā laikā pieaug ļoti strauji, un īpaši daudz šādu piedāvājumu ir populārajā portālā «draugiem.lv». Par to brīdina Ārlietu ministrijas (ĀM) Juridiskās un konsulārās direkcijas vadītāja Alda Vanaga.

Vanaga žurnālistiem trešdien pastāstīja, ka viltus sludinājumi «draugiem.lv» fiksēti vairāki, turklāt uz šādiem piedāvājumiem cilvēki «iekrīt». «[draugiem.lv] bijuši sludinājumi par darba iespējām Spānijā, Vācijā. Cilvēki darba piedāvātājam iemaksā naudu, paši saviem spēkiem nokļūst valstī, kur it kā gaidāms darbs. Cilvēki piekrīt šādiem vilinošiem, bet viltus darba piedāvājumiem,» pauda ĀM Juridiskās un konsulārās direkcijas vadītāja.

Esot gadījumi, kad izvēlētajā valstī darba nav vispār vai darba ņēmējs tiek nodarbināts nelegāli, turklāt beigās nesaņem arī atalgojumu.

Vanaga vērš uzmanību arī uz cilvēku lētticību: «Situācija ir kā 90. gadu sākumā. Cilvēki domā, ka krāpnieki ir pie mums Latvijā, bet nav nekur citur ārzemēs.»

Ārlietu ministrija aicina cilvēkus ļoti rūpīgi izvērtēt darba piedāvājumu — ideālā variantā darba līgumu ar uzņēmēju ārvalstīs jau parakstīt Latvijā. Būtiski, lai tas būtu tulkots dzimtajā valodā. Iedzīvotāji bieži brauc uz valstīm, bet nepārvalda tās valsts valodu.

Ministrija arī atgādina, ka Latvijas pārstāvniecības ārvalstīs nelaimē nonākušiem tautiešiem finansiālu palīdzību nesniedz. «Pārstāvniecības naudu nevarēs izsniegt pat atpakaļceļam,» sacīja Vanaga.

Savukārt Nodarbinātības Valsts aģentūras vadītāja Baiba Paševica sacīja, ka cilvēkiem bieži nākoties izskaidrot pavisam elementāras lietas. Tomēr viņa uzvēra, ka noteikti jājautā pēc informācijas, nekādā gadījumā no tā nav jāvairās.

Darba meklētāji tiek apkrāpti gan individuāli, gan grupās, turklāt pakrāpto skaits pēdējā laikā pieaug ievērojami. Viltus darba piedāvājumus sniedz arī dažādas firmas, kurām nav licences vai tā tikusi anulēta.

Patlaban Nodarbinātības Valsts aģentūra piedāvā 66 licencētu firmu darba piedāvājumus ārvalstīs. «Šīs firmas ir uzticamas,» pauda Paševica, atklājot, ka 17 firmām šogad atļaujas iekārtot cilvēkus darbā ārzemēs ir anulētas.

Portāla «draugiem.lv» radošais direktors Guntars Meluškāns gan portālam «Apollo» norāda, ka «draugiem.lv» nav sludinājumu. «Acīmredzot ĀM speciāliste ir domājusi sludinājumus portālā «zip.lv».»

«Jāatzīst, problēma tiešām eksistē. Mēs jau esam izstrādājuši koncepciju, kas «zip.lv» krāpnieku sludinājumus samazinās līdz minimumam. Mēs būtiski mainīsim darba sludinājumu ievietošanas kārtību. Tiesa, ir nedaudz dīvaini uzzināt, ka «zip.lv» ir tik īpaši izcelts citu sludinājumu portālu vidū, ja tā ir globāla, nevis viena portāla problēma. Ne velti pie visiem sludinājumiem, kas ir kategorijā «Darbs ārzemēs», mēs esam izvietojuši saiti uz ĀM mājaslapu, kur iespējams pārbaudīt, vai konkrētajam darba piedāvājumam var uzticēties. Neizslēdzu: tieši tas, ka «zip.lv» šī informācija ir, mūsu lietotāji arī biežāk ziņo par krāpniecību. Skaidrs, ka pilnībā novērst krāpnieku sludināšanos mēs nevaram, tāpēc cilvēkiem pirmām kārtām pašiem jāizsver, vai, piemēram, veikt kaut kādas iemaksas vai citas darbības, pirms tam nepārliecinoties, vai šāda firma vispār drīkst šādus pakalpojumus sniegt? Krāpnieku maize ir cilvēku lētticība, to diemžēl mēs nevaram mainīt,» norāda Meluškāns.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv