Amatpersonu pārvadāšana Gaisa spēkiem izmaksājusi 50 000 latu

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidenta Valda Zatlera, viņa svītas un citu amatpersonu «lidināšana» Latvijas Gaisa spēkiem pērn kopā izmaksājusi vairāk nekā 50 000 latu, šādu aprēķinu ļauj veikt Nacionālo bruņoto spēku komandiera pienākumu izpildītāja Anda Dilāna sniegtā informācija.

Amatpersonu pārvadāšana Gaisa spēkiem izmaksājusi 50 000 latu

Foto: Lita Krone/LETA

Aizsardzības ministrijas publiskajā darba pārskatā par 2008. gadu par šo tēmu atrodama ļoti skopa informācija — Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki pērn kopā veikuši 15 tā sauktos VIP lidojumus.

Taču pēc detalizētākas informācijas pieprasījuma Nacionālie bruņotie spēki atklāj, ka kopumā «valsts augstāko amatpersonu pārvadājumos» pagājušajā gadā Gaisa spēku lidaparāti (spriežot pēc atbildes, runa ir par glābšanas helikopteru «Mi-17») gaisā pavadījuši vairāk nekā 57 stundas. Visus šos lidojumus sankcionējis Nacionālo bruņoto spēku komandieris Juris Maklakovs un pašas pārvadājamās personas.

Tā kā viena «Mi-17» lidojuma stunda kopā izmaksā 880 latus, no kuriem 340 lati ir izdevumi par degvielu, Nacionālo bruņoto spēku vadības sniegtā atbilde ļauj aprēķināt, ka kopumā valstisko VIP lidināšana nodokļu maksātājiem pērn izmaksājusi nepilnu 51 000 latu.

Visvairāk — 32,5 tūkstošus latu — izmaksājusi Valsts prezidenta Valda Zatlera un viņa svītas (kopā 37 stundas) pārvadāšana uz Viļņu, Tallinu, Madonu, Lubānu, Tartu, Viļaku, Balviem, Aglonu un Daugavpili.

Lidošanas biežumā nākamais čaklākais bijis aizsardzības ministrs un viņa personāls — pārlidojumos no Rīgas uz Alūksni, Rēzekni, Viļņu un Liepāju kopā pavadītas trīspadsmit ar pusi stundas, kas nodokļu maksātājiem izmaksājušas nepilnus 12 000 latu.

No Rīgas uz austrumu robežas objektiem vizināta arī Eiropas Savienības komisijas grupa (sešas ar pusi stundas, 5700 lati), bet pusstundu no Klaipēdas uz Rīgu pavizināts arī Ministru prezidents.

Nacionālo bruņoto spēku vadība gan uzsver, ka valsts amatpersonu pārvadājumi esot viens no lidojumu treniņu elementiem, tādējādi «nav pamata uzskatīt, ka valsts un ārvalstu amatpersonu pārvadājumi prasītu papildu līdzekļus no Nacionālo bruņoto spēku vai valsts budžeta».

Kamēr gadā veikto lidojumu daudzums katrai apkalpei nepārsniedz 300 lidojuma stundas, neesot pamatojuma uzskatīt kādu lidojumu par nelietderīgu, jo katrs lidojums paaugstina personāla kvalifikāciju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv