Amatu zaudējušiem ministriem izmaksās 29 160 latus

Apollo
0 komentāru

Kompensācijās ministriem, kuri neturpinās darbu Aigara Kalvīša (TP) nākamajā valdībā, tiks izmaksāti 29 160 lati.

Ministru kabineta iekārtas likums paredz, ka valdības locekļi saņem viņiem paredzēto atalgojumu vēl trīs mēnešus pēc amata pienākumu izbeigšanās. Šī norma attiecas arī uz ministriju parlamentārajiem sekretāriem, kas zaudē amatus līdz ar ministriem.

Ministru alga pirms nodokļu nomaksas ir 1944 lati, savukārt parlamentārajiem sekretāriem — 1312 lati. Saskaņā ar valdības veidotāju sniegto informāciju nākamajā valdībā darbu neturpinās pieci pašreizējie ministri: iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars (LPP), reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Māris Kučinskis (TP), satiksmes ministrs Krišjānis Peters (LPP), tieslietu ministrs Guntars Grīnvalds (LPP) un īpašu uzdevumu ministre sabiedrības integrācijas lietās Karina Pētersone (LC).

Kučinskis un Pētersone ir ievēlēti 9. Saeimā. Kamēr Latvijas Pirmās partijas pārstāvji darbosies valdībā, parlamentā strādās arī Jaundžeikars. Jaunās valdības apstiprināšana plānota pirmajā 9. Saeimas plenārsēdē rīt, 7. novembrī, vēlu vakarā pēc Saeimas Prezidija vēlēšanām.

Kopumā 8. Saeimas laikā amatus zaudējušiem valdības locekļiem kompensācijās jau tikuši izmaksāti 176 998 lati. Kompensācijas izpildvaras pārstāvji saņēma gan tad, kad amatu vajadzēja pamest līdz ar jaunas valdības apstiprināšanu Saeimā, gan arī pašiem atkāpjoties no amata.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv