Amerikāņi brauc mājās, Ganai futbola svētki turpinās

Pasaules kausa finālturnīrā sestdienas vakarā ceturtdaļfinālā iekļuva Ganas futbolisti. Ganas nākamie pretinieki 1/4 finālā būs Urugvajas futbolisti.

Ganas valstsvienība astotdaļfinālā papildlaikā ar rezultātu 2:1 pārspēja ASV izlasi.

Pirmie vārti mačā tika gūti jau pašā sākumā. 5. minūtē precīzs bija Ganas uzbrucējs Kevins Prinss Boatengs, kurš pārstāv Anglijas Premjerlīgas klubu «Portsmouth». Puslaika turpinājumā bīstamāk uzbruka Ganas futbolisti, taču vārti netika gūti.

62. minūtē uz Ganas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, bet Džonatanam Mensā par Klinta Dempsija nogāšanu mača galvenais tiesnesis Viktors Kassai no Ungārijas parādīja dzelteno kartīti. ASV komandas pieredzējušais futbolists Lendons Donavans «pendeli» realizēja - 1:1.

Uzvaras vārti tika gūti pirmajā papildlaikā, kad 3. minūtē starp diviem ASV aizsargiem izrāvās Asamoā Gjans un pārspēja Timu Hovardu.

Jāatzīst, ka abas izlases savā starpā tikās 2006. gada pasaules kausa finālturnīrā un toreiz apakšgrupā uzvaru ar 2:1 izcīnīja arī Ganas izlase. Ganas futbolisti iekļuva arī 1/8 finālā, taču nācās kapitulēt brazīliešiem ar 0:3.

«Apollo» jau ziņoja, ka dienas pirmajā spēlē ceturtdaļfinālā iekļuva Urugvajas izlase, kas ar rezultātu 2:1 uzvarēja Dienvidkorejas valstsvienību.