Amerikāņi pārtrauc Kanādas dominanci

Pasaules U-20 čempionāta finālmačā ASV jaunie hokejisti aizvadītajā naktī ar 6:5 papildlaikā pārspēja pēdējo piecu gadu čempionus Kanādas vienaudžus.

ASV U-20 hokejisti pasaules čempionāta finālmačā dramatiskā cīņā papildlaikā pārspēja pēdējo piecu gadu čempionus Kanādas vienaudžus.

Spēles pirmajā trešdaļā abas komandas apmainījās ar diviem vārtu guvumiem, bet pēc otrās trešdaļas rezultāta tablo vēstīja 3:3. Trešā perioda sākumā ar 5:3 vadībā izvirzījās amerikāņi, tomēr kanādieši nepadevās un Džordans Eberle pēdējo trīs minūšu laikā spēja izraut neizšķirtu 5:5.

Taču pēdējas vārds šajā spēlē piederēja ASV U-20 izlasei - papildlaika 5. minūtē uzvaras vārtus guva amerikāņu aizsargs Džons Karlsons.

ASV komandas labā šajā mačā divus vārtus guva Karlsons, bet pa reizei izcēlās Dereks Stepans, Džerijs Amigo, Kriss Kreiders un Džordans Šreders. Kanādas U-20 izlases rindās ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Eberle, bet pa vienam precīzam metienam izdarīja Gregs Nemišs, Teilors Hols un Lūks Edams.

Spēlē par bronzas godalgām Zviedrijas jaunie hokejisti pārliecinoši ar 11:4 sagrāva Šveices vienaudžus.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts kanādiešu uzbrucējs Eberle, kurš saņēma arī labākā uzbrucēja balvu. Eberle šajā turnīrā sakrāja 11 rezultativitātes punktus (seši vārti un piecas piespēles). Par labāko vārtsargu tika atzīts šveicietis Bendžamins Koncs, bet labākā aizsarga balvu saņēma kanādietis Alekss Pjetrandželo (trīs vārti un deviņas piespēles, lietderības koeficients +8).

Bez jau minētajiem spēlētājiem simboliskajā sešiniekā iekļuva arī amerikāņu aizsargs Karlsons, viņa tautietis uzbrucējs Stepans un šveiciešu jaunais talants Nino Nīderraiters.

Atgādinām, ka Latvijas jaunie hokejisti turnīrā ieguva devīto vietu, kas liedza noturēties pasaules U-20 čempionāta augstākajā divīzijā.