Amerikāņu sociologi noskaidrojuši, ko iesāks cilvēki, ja pazudīs internets

Apollo
0 komentāru

Aptaujājot vairāk nekā 4000 cilvēku, kuri ikdienā daudz lieto internetu, amerikāņu sociologu grupa mēģinājusi noskaidrot, kā tie reaģēs, ja tiem tiktu liegta piekļuve tīmeklim.

Amerikāņu sociologi noskaidrojuši, ko iesāks cilvēki, ja pazudīs internets

Foto: Reuters/Scanpix

Aptauja veikta internetā, turklāt ziņas ievāktas no cilvēkiem visā pasaulē, vēstī ārvalstu mediji.

Jāatzīmē gan, ka šajā gadījumā ticis jautāts, kā cilvēki reaģēs, ja to mītnes valstī tiktu atslēgts internets, ne visās pasaules valstīs.

Lielāka daļa jeb 67% interneta lietotāju stingri apgalvojuši, ka tie pārceltos uz dzīvi citā valstī. Viņiem esot daudz svarīgāk saglabāt kontaktus «twitter.com» un «facebook.com», nekā patriotisms un piederība savai valstij.

14% atzinuši, ka, visticamāk, kādu laiku tos nomāktu depresija, kā arī nebūtu veidu, kā sevi nodarbināt.

11% apgalvojuši, ka priecātos par šādu notikumu, jo apzinās atkarību no interneta, un gaužās par laika trūkumu, kā arī min, ka internets veicina domstarpības ar tuviniekiem.

Savukārt 6% norādījuši, ka problēmu risinātu, internetu aizstājot ar datorspēlēm. Jebkurā gadījumā – tas uz laiku atvieglotu situāciju un ilgtermiņā mazinātu alkas pēc interneta.

Visbeidzot 2% pat apgalvojuši, ka interneta atslēgšana novestu viņus līdz pašnāvībai. Viņi atzīst, ka nespēj iedomāties savu dzīvi bez interneta.

Pētījuma autori atzīst, ka visvairāk jauniešu snieguši tādas atbildes, kas liecina, ka atkarība no interneta vēršas arvien plašumā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv