Amerikas ebreji sūdz tiesā «Amazon» par «nacistisku» grāmatu tirdzniecību

Apollo
0 komentāru

Amerikas Ebreju komiteja (AJC) piektdien paziņoja, ka vēršas tiesā pret interneta tirdzniecības uzņēmuma «Amazon» Vācijas nodaļu par tādu grāmatu tirdzniecību, kurās apšaubīts holokausts vai «banalizēts» nacisms.

Kā liecina AJC veiktais pētījums, šomēnes vietnē «Amazon.de» tirdzniecībā bijušas aptuveni 50 tādas grāmatas kā Vilhelma Štagliha «Der Auschwitz-Mythos - Legende oder Wirklichkeit» («Aušvicas mīts - leģenda vai patiesība»).

Dažas no šīm grāmatām Vācijas varasiestādes esot klasificējušas kā nepiemērotas personām, kas jaunākas par 18 gadiem, apgalvo AJC.

«Nav pieņemami, ka «Amazon.de» tiek tirgotas grāmatas, kuras parasti pieejamas tikai zem letes galēji labējo ekstrēmistu veikalos,» teikts AJC paziņojumā. «Mēs nedrīkstam pieļaut, ka interneta tirdzniecības izplatība sagrauj likumus, kas Vācijā aizliedz holokausta noliegšanu un naida kurināšanu pret minoritātēm.«

Tajā pašā laikā «Amazon» Vācijas nodaļas pārstāve izteicās, ka «mēs, protams,» netirgojam nevienu grāmatu, kas būtu aizliegta vai atzīta par nepiemērotu personām, kas jaunākas par 18 gadiem.

Tomēr viņa piebilda, ka runas brīvības vārdā nebūtu labi pārtraukt atsevišķu izdevumu tirdzniecību.

«Mūsuprāt, labākā reakcija uz apšaubāmu literatūru nav tās aizvākšana, bet vairāk diskusiju,» intervijā aģentūrai AFP sacīja «Amazon» pārstāve.

Vienlaikus viņa norādīja, ka uzņēmums nesen pieņēmis stingrākus noteikumus attiecībā uz grāmatām, kas slavina vai banalizē nacismu, kā rezultātā zināmu grāmatu tirdzniecība pārtraukta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv